FON u finalu brani titulu!

114

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka braniće šampionsku tutulu osvojenu prethodne sezone! FON-ovci su do novog finala došli porazivši ekipu Fakulteta sporta I fizičkog vaspitanja rezultatom 20:14 (10:8). U prvom poluvremenu ekipe su bile izjednačene u gotovo svim segmentima igre, ali je FON u drugoj deonici u potpunosti preuzeo kontrolu nad igrom i na kraju slavio ubedljivim rezultatom.

U drugom polufinalnom meču Rukometaši Rudarsko- geološkog fakulteta savladali su Pravni fakultet rezultatom 18:17, te ćemo I ove godine u finalu gledati duel RGF-a I FON-a dok će se Pravni I DIF boriti za bronzanu medalju.

DIF-ovci su od samog početka zaigrali jako u odbrani te su već na startu zaradili dva isključenja. FON je iskoristio situaciju sa dva igrača više i preko Pavića i Ćirića došao do početnog vođstva. Momci sa Košutnjaka su imali spreman odgovor, uzvratili su golovima Lazića i Bugarinovića za izjednačenje. Usledila je rezultatska klackalica. Sa jedne strane šuterski raspoloženi bili su Mirić, Pavić i Aničić dok su sa druge to bili Bugarinović, Ljubičić i Obradović. Dva minuta pre kraja FON uspeva prvi put od početka meča da se odvoji na dva gola razlike (9:7) te klupa FSFV-a odmah reaguje tajm- autom. Nakon predaha Ljubičić postiže pogodak, a u narednoj akciji Čičković sjajno interveniše na golu. Ipak, Ćirić koristi šansu u poslednjem minutu i donosi svojoj ekipi prednost od dva gola na poluvremenu (10:8).

dif

FON je bolje otvorio drugi period igre. Najpre su realizovali kontranapad, a potom je Mirić uspeo da dođe do lopte, nakon neuspeog ‘’cepelina’’ Aničića i Teodorovića, i poveća na četiri gola razlike (12:8). DIF-ovci su nakratko uspeli da se vrate u ritam, a onda ih je Aničić sa tri vezana pogotka sredinom poluvremena naterao da zatraže tajm- aut. Usledila je sjajna igra u odbrani, ali su zahvaljujući polovičnom učinku u napadu uspeli da smanje zaostatak na 16:13. Međutim, snage za preokret nisu imali. FON- ovci su nakon kratkog predaha napravili seriju od četiri gola, a poslastica za publiku bio je sjajan lob Đorđevića sa krila.  U završnici nije bilo neizvesnosti te su šansu dali i igračima sa klupe. Počasni gol za ekipu FSFV-a postigao je kapiten Lazić za konačnih 20:14.

Najbolji strelac ovog polufinalnog susreta bio je kapiten pobedničke ekipe Rastko Aničić sa šest postignutih golova, a pratio ga je Pavić sa jednim golom manje. U ekipi FSFV-a Lazić I Obradović upisali su se po četiri puta u listu strelaca.

Desno krilo Fakulteta organizacionih nauka, Slobodan Pavić, smatra da je uigranost njegove ekipe presudila u ovom meču i očekuje reprizu prošlogodišnjeg finala ili čak i ubedljiviju pobedu.
Ovo je bila jedna od težih utakmica iako rezultat to baš i ne pokazuje. Ekipa DIF-a je jako kvalitetna i imaju sjajne pojedince koji i dalje aktivno igraju, tako da smo morali da odigramo maksimalno ozbiljno kako bismo ih savladali. Mi ove godine imamo još jaču ekipu tako da očekujem da u finalu, uz pravi pristup, opet dođemo do pobede i odbranimo titulu”, poručio je Pavić.

Rukometaš FSFV-a Petar Bugarinović smatra da je duža klupa protivnika presudila u ovom polufinalu, ali se nada da će njegov tim uspeti da dođe barem do bronzanog odličja.
Pre svega čestitam ekipi FON-a, zasluženo su pobedili. Mislim da je naš glavni nedostatak bila kraća klupa u odnosu na protivnika.  Prvo poluvreme je zaista bilo tesno, igrao se kvalitetan rukomet i mislim da je bilo pravo uživanje i za nas i za publiku. U drugom poluvremenu smo posustali i FON je to sjajno iskoristio. Mi smo dali ste od sebe i to je najvažnije. Nadam se da ćemo se dobro odmoriti i spremni ući u meč protivnik za treće mesto”, rekao je Bugarinović.