FON u borbi za trofej

337

Odbojkaši Fakulteta organizacionih nauka plasirali su se u finale univerzitetskog kupa savladavši ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 2:1, po setovima 20:25, 25:23, 15:7. Pravnici su u finišu drugog seta ispustili priliku da trijumfuju maksimalnim rezultatom i tako se revanširaju fonovcima za poraz u meču za pasman u završnicu Prve lige. FON će u finalu odmeriti snage sa novim prvoligašem, ekipom ETF-a koja je na putu do finala izbacila i šampiona i vicešampiona Prve lige.

15 Delić B.

Obe ekipe dobro su otvorile meč. Razigrali su se krajnji igrači, a dobro je funkcionisao i blok sa obe strane mreže te na semaforu nije bilo veće razlike. Pravnici su sredinom seta uspeli da se rezultatski odlepe nakon sjajne akcije kada je najpre libero Nedeljković uspeo da odbrani prvi tempo Vukašinovića, a Ristić sjajnom paralelom iz zone dva osvojio ovaj poen. Razigrao je tehničar Anđelković i srednje blokere, a nakon uspešnog pajpa Ražnatovića za 16:11, FON je zatražio tajm-aut. Momci iz Jove Ilića nisu uspeli ni posle predaha da pronađu svoj ritam. Krajem seta napravili su seriju od 4 poena preko Glišića, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Set je završen rezultatom 25:20.

pravni  m

Fonovci su u drugi set ušli dosta koncentrisnije. Proradio je smeč korektora Popovića, a  odlično je i spajao blok sa Vukašinovićem. Odbojkaši FON-a održavali su prednost od 3-4 poena sve do samog finiša ovog perioda igre. Pri rezultatu 24:20, na set loptu FON-a, pravnici su napravili seriju. Srednji bloker Cekić je najpre sjajno poentirao iz zone tri, a zatim uspeo da zaustavi prvi tempo Dikovića. Nakon as servisa Ristića za 24:23 momci sa Voždovca reagovali su tajm-autom. Ovo je bio dobar taktički potez budući da je Ristić napravio servis grešku i poklonio ekipi FON-a drugi set i izjednačenje.

Taj- brejk je obeležila totalna dominacija FON-a i mnogo neiznuđenih grešaka pravnika. Vukašinović i Diković sjajno su spajali blok za koji napadači Pravnog nisu imali rešenje. Do zamene strana momci sa FON-a već su imali zavidnu prednost od 8:3. Nastavili su u istom ritmu. Uspešno su poentirali sa svih pozicija, i mirno priveli meč kraju ubedljivim rezultatom 15:7.

Poeni iz napada 27 29
Poeni iz bloka 10 9
As servisi 4 3
Servis greške 8 7
Greške iz igre 6 12

Primačka dijagonala FON-a bila je veoma uspešna u napadu. Glišić je zabeležio devet poena, a Diković sedam. Pored njih srednji bloker Vukašinović imao je impresivan učinak. Pored tri poena iz napada, imao je i šest uspešnih blokova. U ekipi Pravnog istakao se Ristić sa deset poena na svom kontu.

Libero Fakulteta organizacionih nauka Aleksa Brković smatra da je meč bio jako kvalitetan, i nada se da će njegov tim doći do trofeja.
Momci sa Pravnog fakulteta zaista su dali sve od sebe. U prvom setu su nas nadigrali, ali smo mi u nastavku meča pokazali šta možemo. Meč je bio odličan za gledanje. Nadam se da ćemo u finalu uspeti da savladamo ekipu Etf-a. Do sada nismo imali priliku da igramo sa njima, ali svakako ne smemo da ih potcenimo. Sigurno poseduju kvalitet čim su se našli u finalu, ali mi ćemo dati sve od sebe da osvojimo trofej”, poručio je Brković.