FON stari i novi šampion

536

Odbojkaši Fakulteta organizacionih nauka obranili su titulu u finalu Prvenstva studenata Beograda savladavši momke sa Akademije poslovnih strukovnih studija rezultatom 2:0 (25:23,25:23). FON je predvodio Vereš sa upisanih 14 poena, dok je na suprotnoj strani rezultat održavao Kovačić koji je zabeležio devet poena.

8

Igrači FON-a nesigurno su ušli u meč i tim tempom igrali do poslednjih poena seta. Odbojkaši APŠ-a sa uspehom su održavali prednost uglavnom poenima Kovačića, ali je iz ekipe FON-a prekretnicu napravio Dobrijević i preciznim servisima obezbedio vođstvo svojoj ekipi. Tačku na ukradeni set stavio je Timotijević poenom iz bloka za rezultat 25:23.

David Lazović

U drugom setu od starta se vodila neizvesna borba, u određenim segnemntima igre organizovaniji su bili igrači FON-a pa su pri rezultatu 11:9 momci sa APŠ-a zatražili tajm-aut. Ipak, ni nakon pauze nisu uspeli da konsoliduju svoje redove pa je ekipa FON-a sa uspehom održavala prednost tokom meča. Pripretili su momci sa APŠ-a u poslednjim poenima meča kada su uspeli da dođu na poen zaostataka (22:21) Radonja nije uspeo da izjednači rezultat pri servisu jer je loptu uputio izvan linije devet merata, ali je i na suprotnoj strani Glavinić uzvratio istom merom (23:22). Potom je Vujuć je za FON iz zone četiri bio precizan za prvu meč loptu, ali je napetost u ekipama rezultirala servis greškama na obe strane za konačan rezultat 25:23.

Nakon odbranjene titule i uspešne sezone kapiten FON-a Lazar Glavinić čestitao je protivnicima i saigračima na fer borbi. “Odbranili smo titulu i ostvarili cilj”, rekao je Glavinić.

Prethodni tekstDivjak ponovo nezaustavljiva za Mašinski!