FON sigurnom pobedom do polufinala

243

Studenti Fakulteta organizacionih nauka slavili su u duelu protiv ekipe Medicinskog fakulteta rezultatom 16:9 (10:5) u Kupu studentkinja i studenata Beograda u rukometu. Utakmica je bila tvrda i sa malo golova a FON je imao prednost gotovo svih 40 minuta i na kraju trijumfovao.

Nekoliko uvodnih minuta nije bilo gola zahvaljujući dobrim intervencijama oba golmana a onda su studenti FON-a vezali četiri gola. Sa bekovske pozicije dobar bio Stefanović, a sa krila Kovačević. Seriju od 4:0 prekinuo je medicinar Maksimović pogotkom sa krila. U sedmom minutu prvog poluvremena Mijatović je zaradio isključenje, a igrača više u polju iskoristio je medicinar Biočanin preciznim šutem sa beka. Tada je na semaforu bilo 5:3 u korist studenata FON-a. U nastavku meča dobar je bio Turudić koji je sa dva uzastopna pogotka ponovo doveo tim u prednost od četiri gola. Na drugoj strani, medicinari su pretili preko krila. Ponovo je Maksimović pogodio pored Krsmanovića, a zatim je iz kontranapada za 7:5 bio precizan Marković. Do kraja prvih 20 minuta, FON je postigao tri gola što im je omogućilo da na pauzu odu sa većim rezultatskim suficitom. Mijatović je pogodio prvo iz kontre a zatim sa krila. Stefanović ga je ispratio sa golom za bekovske pozicije na dva minuta pre kraja prvog dela. Medicinari su zatražili tajmaut nakon koga je Cvetić pokušao, ali je Krsmanović, koji je ovaj meč završio sa 10 odbrana, ponovo dobro intervenisao. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 10:5. Veću prednost studenata organizacionih nauka sprečio je golman medicine Tulić koji je za prvih 20 minuta upisao osam odbrana.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu a oba golmana su bila na visini zadatka. Turudić je postigao gol za 11:5 a odmah zatim je medicinar Maksimović svojim trećim golom smanjio na 11:6. Narednih nekoliko minuta nijedna ekipa nije postigla pogodak da bi u osmom minutu meča bek FON-a Jovićević pogodio. Nedugo posle, ponovo je krilo medicinara Maksimović pogodio za 12:7. Imao je isti igrač priliku da dodatno smanji zaostatak svoje ekipe, ali nije realizovao sedmerac. Sredinom drugog dela, serijom od 2:0 FON je poveo sa 14:7. Ponovo su bili precizni Mijatović, odnosno Turudić koji je tada postigao svoj četvrti gol. Najlepši detalj meča viđen je na pet minuta pre kraja susreta. Bek medicinara Đorđević, šutirao je sa 10 metara i pogodio rašlje gola. Krsmanović je bio nemoćan a na semaforu je bilo 14:8. Do kraja utakmice, studenti FON-a su dali još dva gola. Prvo je sa pivota bio precizan Jovićević a zatim je posle kontranapada Mijatović svojim četvrtim golom na meču postavio rezultat 16:8. U pretposlednjem, devetnaestom minutu ove četvrtfinalne utakmice, Biočanin je realizovao sedmerac i na taj način postavio konačnih FON 16:9 Medicinski fakultet.

Najzapaženiji u pobedničkom timu bio je Turudić sa pet golova. Dobro ga je ispratio i Mijatović sa jednim golom manje. Na drugoj strani, levo krilo medicinara Maksimović je postigao četiri pogotka.

Bek FON-a, Turudić, izjavio je da je ponosan što je njegov tim u slabijem sastavu ostvario trijumf. ,,Fokusirali smo se na ovaj meč. Iako smo došli sa oslabljenim timom odneli smo pobedu. Sledeći cilj nam je ulazak u finale i borba za trofej kupa“, rekao je Turudić.