FON siguran sa veterinarima

381

Rukometna ekipa Fakulteta organizacionih nauka slavila je protiv Veterinarskog fakulteta 23:12 (11:4) u okviru osmog kola SUUB rukometne lige. FON-ovci su od početka utakmice nametnuli svoj ritam, što je na kraju rezultovalo ubedljivim trijumfom.

Na početku meča, istakao se golman Veterine Veličković odbranama, a na drugoj strani je Kovačević sa FON-a zaradio opomenu. Isti igrač je postigao prvi gol na utamkici za svoj tim posle ukradene lopte. Sarić je izjednačio, a potom je FON napravio seriju 3:0 i poveo 4:1. Sarić je novim golom smanjio prednost ekipe iz Jove Ilića, a na drugoj strani je novi gol postigao Kovačević iz kontra-napada. Vrhovski je potom zaradio isključenje, a to su iskoristili veterinari za svoj treći pogodak na ovom meču. U trenucima kada su imali igrača manje na terenu, igrači Fakulteta organizacionih nauka su zaigrali jaku odbranu. Uspeli su da sačuvaju svoju mrežu, a postigli su još dva gola pa je na šest minuta do kraja klupa Veterinarskog fakulteta bila prinuđena na tajm-aut pri rezultatu 7:3. Posle kratke pauze, veterinari su postigli gol preko Tomoša, a FON je posle ovog gola zaigrao još čvršće u odbrani i onemogućio protivnike da zatresu mrežu do kraja poluvremena. U međuvremenu su igrači ovog tima postiglo još četiri pogotka i poveli 11:4.

Krsmanović

Drugi deo igre je počeo golom Turudića za 12:4, a potom su Brakus i Vrhovski dobili dvominutno isključenje. Posle faula Vrhovskog je dosuđen i sedmerac za Veterinu koji je realizovao Tomoš. Iako su imali dva igrača manje, fonovci su nastavili da igraju svoju igru i postižu pogotke. Ekipe su u narednih nekoliko minuta igrale gol za gol, a pri rezultatu 14:7 za FON, Stefanović je zaradio novu dvominutnu kaznu za svoj tim. Posle ovoga je usledio mali pad u igri FON-a, što su veterinari iskoristili i napravili seriju 3:0 (16:11). Ovaj nalet je protivnička ekipa zaustavila golom Brakusa za 17:11, a Veterinarski fakultet je zatražio tajm na sedam minuta do kraja meča. Ovaj prekid im ipak nije bio od neke pomoći. Kao i u prvom poluvremenu, poslednjih nekoliko minuta, fonovci su zatvorili svaki prilaz svom golu i koristili su greške protivnika za kontru i lake golove. Brakus je pogodio za 18:11, a Turundžić je na drugoj strani bio strelac 12. pogotka za svoj tim. Potom sledi serija FON-a 5:0 u kojoj su pogađali Turudić, Stefanović i Kovačević. Imali su veterinari i sedmerac, ali je golman Jakovljević bio na visini zadatka. Konačan rezultat glasio je 23:12 u korist Fakulteta organizacionih nauka.

Najbolji strelac u pobedničkoj ekipi bio je Kovačević sa 10 golova, dok su Veterinarski fakultet predvodili Turundžić, Tomoš i Sarić sa po tri pogotka.