FON šampion Omladinske lige Beograda!

375

Futsaleri Fakulteta organizacionih nauka savladali su Palež rezultatom 6:3 (1:2) u finalnom meču Omladinske lige Beograda odigranom u obrenovačkom Domu kulture.

FON je naneo prvi poraz u sezoni kolegama iz Paleža i na taj način došao do titule. Ipak, prvo je do prednosti stigao obrenovački tim, u petom minutu Tadić je zatresao mrežu. Do poluvremena oba tima razmenila su po jedan pogodak, u strelce su se upisali Branković i Dževadžić. Ekipa iz Jove Ilića došla je do preokreta i ključne prednosti u prvoj polovini nastavka, redom su golove postizali Branković, dva puta Petrović i Boranijašević (5:2). Konačan rezultat postavili su Arsić na jednoj i Vučetić na drugoj strani.

Trener pobedničkog sastava Marko Marković nije krio oduševljenje:Liga je bila izjednačena, tri ekipe su konkurisale za trofej. Izgubili smo u regularnom delu prvenstva obe utakmice od ekipa Samo pravo i Palež. U završnici lige, kada je to bilo najpotrebnije, bili smo pravi i sa dve ubedljive pobede osvojili titulu prvaka Omladinske lige Beograda“ – rekao je Marković za sajt Futsal Balkan.

FON, jedan od zapaženijih timova studentske lige u kojoj se takođe takmiče, ovim trijumfom kvalifikovao se na završni turnir Omladinske lige. Ostali učesnici biće poznati pošto se odigraju preostali dueli u drugim regionalnim ligama.