FON rutinski protiv Visoke železničke!

74

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su ekipu Visoke železničke škole rezultatom 27:15 (13:7) u okviru prvog kola lige USSB-a. Ekipu FON-a su do ubedljive pobede predvodili Aničić i Teodorović, koji su zajedno postigli više od polovine golova za svoj tim.

Sastav timova

Obe ekipe su od početka utakmice krenule ofanzivno. Nakon brzih golova i rezultata 3:3, agresivnom odbranom FON je poremetio napad rukometaša Visoke železničke, pa su oni vezali tri izgubljene lopte. Aničić i Vrhovski su pogocima doneli prednost FON-u od plus dva (5:3), a nakon gola Teodorovića iz kontranapada došli su do vođstva od 6:3. Odbrana  železničara nije uspevala da zaustavi veoma raspoloženog Aničića, pa je on sa dva uzastopna pogotka odveo svoju ekipu do prednosti od 8:3. Smanjili su rukometaši Visoke železničke zaostatak nakon gola Mihajlovića, međutim, Aničić je predstavljao enigmu za  ekipu sa Palilule. Do prednosti od  sedam golova, Fakultet organizacionih nauka stigao je kada je Teodorović pogodio za 13:6. Jakovljević je pogotkom sa devet metara, nakon prekršaja ekipe FON-a u poslednjoj sekundi poluvremena, smanjio zaostatak svoje ekipe na minus šest (13:7).

zeleznicka rukomet fotka

Nastavila je ekipa FON-a sa ubedljivom igrom i u drugom poluvremenu. Tandem Aničić-Teodorović je bio nezaustavljiv u napadu. Na drugoj strani golovi Mihajlovića i Jakovljevića nisu bili dovoljni da se smanji prednost FON-a i utakmica uvede u neizvesnu završnicu. Do prednosti od plus devet FON je stigao sredinom druge deonice nakon pogotka Vrhovskog (17:8).  Usled velike rezultatske prednosti, rukometaši FON-a su se opustili i pokušali atraktivnim potezima da zatresu mrežu protivnika. Teodorović je probao šutem preko celog terena, ali je lopta završila pored gola. Nakon što je sredinom druge deonice Marković dobio isključenje, igrali su rukometaši Visoke železničke drugi put na utakmici sa igračem manje. Brojčana prednost na terenu omogućila je FON-u da dođe do dvocifrene prednosti (22:12). Imali su momci sa Fakulteta organizacionih nauka prednost od 14 golova na dva minuta pred kraj (27:13), ali je Jakovljević sa  dva uzastopna pogotka postavio konačan rezultat 27:15.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Aničić sa devet i Teodorović sa sedam pogodaka, dok se u timu Visoke železničke istakao Jakovljević sa šest golova.

Bek Fakulteta organizacionih nauka Milorad Teodorović izjavio je nakon utakmice da je zadovoljan  ubedljivom pobedom.

,,Nisam očekivao da ćemo ovako dobro igrati, ali smo ipak pokazali ozbiljnost i zasluženo slavili. Došli smo oslabljeni na ovu utakmicu, međutim to je i planski odrađeno kako bismo pojačali kondiciju i postavu do kraja prvenstva”, istakao je Teodorović.