FON prvi finalista SUUB rukometne lige!

376

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su rukometaše Medicinskog fakulteta rezultatom 23:14 (9:6) u polufinalu Lige Univerziteta u Beogradu i tako se plasirali u finale. FON-ovci su vodili tokom celog meča, ali tek polovinom drugog poluvremana, kada su medicinari energetski pali, oni su kontrama podigli prednost na šest golova i tako osigurali pobedu.

Utakmicu je otvorio Marinković šutom preko dva igrača koji je zatresao mrežu. U sledeća dva napada na to je odgovorio Mijatović sa dva gola iz desnog kornera. Posle par minuta praznog hoda u odbrani žuti karton dobio je Vasiljević i potom je za FON u istom napadu opet sa krila pogodio Mijatović. Prednost protivnika smanjio je upravo Vasiljević golom preko dva igrača u donji deo mreže. Marinkoviću je u narednom napadu medicinara posle ukradene lopte dva šuta odbranio golman ali treći put uspešan je bio Cubović kada je loptu skoro po zemlji poslao u gol prtivnika. Usledili su fantastični golovi sa jedne strane Stojkovića i Savića a sa druge strane Cubovića i Marinkovića. Mijatović je skrivio sedmerac posle par trenutaka i tako pružio priliku Marinkoviću da izjednači rezultat što mu je i pošlo za rukom. Ipak FON-ovci su su opet odvojili preko kontre koju je realizovao Mijatović i sedmerca koji je pogodio Savić. Medicinari nisu imali odgovor na ovo i posle par promašaja i odbrana golmana kao poklon došlo im je isključenje Stefanovića par sekundi pre kraja prvog poluvremena. Na odmor se otišlo pri rezultatu 9:6 u korist ekipe FON-a.

Marković 8
Drugo poluvreme medicinari su započeli sa igračem više pošto je Stefanović dobio isključenje od dva minuta. Ekipa FON-a je već u prvom napadu zatresla mrežu preko Jovanovića. Posle par minuta zbog grubog zaustavljanja protivnika Stefanović je opet „zaradio“ dva minuta i tako otežao posao svojoj ekipi. Nakon ovoga nije se igralo toliko grubo. Sedmerac je za medicinare realizovao Marinković  tako što je lobovao golmana. Usledila su brza dva gola Jovanovića po zemlji i Mijatovića naravno sa krila. Medicinari ni ovog puta brojčanu prednost nisu iskoristili. Marinković je u sedam metara faulirao Mijatovića koji je potom pogodio mrežu protivnika za vođstvo od pet golova razlike. Marinković se iskupio za taj potez pošto je u dva napada dao dva gola i svaki put posle okreta. Ipak isključenje je zaradio par sekudni kasnije nakon gola Savića koji je prošao kroz odbranu bez mnogo muke i poslao loptu golmanu iza leđa. Ekipi Medicnskog fakulteta ni tajm-aut nije pomogao. Stefanović je posle isključenja dao gol posle veoma jakog šuta. Razlika je rasla iz napada u napad. Pogodio je još i Jovanović pre ponovnog isključenja Stefanovića zbog grube igre. Ovim potezom utakmica je za njega bila završena. Medicinari su pokušavali, ali snage im je ponastajalo. Još tri gola dao je Stojković i tako doneo FON-ovcima nedostižnu prednost. Marinković je potom lobovao golmana, ali već posle par sekundi mrežu njegovog tima zatresao je Jovanović posle istrčane kontre i time stavio tačku na ovaj duel. Na kraju utakmice rezultat je bio 23:14 u korist ekipe FON-a.