FON preokretom do trijumfa

378

Odbojkaši FON-a, u veoma kvalitetnoj utakmici, slavili su posle preokreta nad ekipom Univerziteta Singidunum  2:1 (20:25, 25:17, 15:13) u ligi Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. U redovima pobednika istakao se Martin Vereš sa 11 poena, a kod poraženih Uroš Milić sa 15 poena.

Početak susreta obeležio je Singidunum. Serijom servisa prvo Tašića, a zatim i Stefanovića, došli su do prednosti 10:1, nakon čega je FON morao da zatraži tajm-aut. U istom ritmu je nastavljeno dalje sve do 15:9 u korist Singidunuma. Na osnovnu liniju je tada došao kapiten FON-a Paravinja i svojim servisima onemogućio protivnike da napadnu, što su njegovi saigrači dobro ispratili, pre svega Vereš, i na taj način FON je anulirao minus sa početka meča (17:17). Singidunum nije dozvolio da mu prvi set isklizne iz ruku. Milić je preciznim dijagonalama iz zone 2 i iz druge linije napravio ponovo razliku koju FON ovog puta nije mogao da sustigne. Prvi set je završen u korist Singidunuma rezultatom 25:20.

L2 Anđelković Stefan
U drugom setu igrala se mnogo bolja odbrana na obe strane, tako da su se poeni teže i osvajali. Otuda i rezultatska klackalica koja je obeležila prvi deo ovog seta (10:10). Kako se približavala završnica FON je igrao sve bolje i uigranije. Trifunović je uzeo poen iz zone četiri kuvanom loptom iza bloka Singidunuma, a Dobrijević je sa sredine nadmudrio svog blokera i postavio rezultat na 17:13. Ova mini serija FON-a okočana je odličnim blokom jedan na jedan Milića (19:16). Singidunum je sam sebi na kraju zatvorio vrata potencijalnog osvajanja drugog seta sa dve uzastopne servis greške, što je FON maksimalno iskoristio poenima Burića i Trifunovića i poravnao rezultat u setovima (25:17).

Odlučujući set je bio neizvestan do samog kraja. Otvoren je nepreciznim servisima na obe strane, nakon čega su se smenjivale greške iz igre obe ekipe (6:6). Prvu manju prednost stekao je Singidunum nakon as servisa Varićak, a na to se nadovezao Stefanović dijagonalom iz zone četiri (9:7). Ta razlika je odmah izbrisana poenima FON-a blokom Dobrijevića i napadima Burića iz zone četiri. Nakon korekcije Milića Singidunum je poveo 13:12, ali Burić je uzvratio istom merom. Prvu meč loptu imao je FON posle smeča u aut Dedovića, a utakmica je okončana u korist ekipe iz Jove Ilića nakon što je korekcija Milića završila na sajli mreže (15:13).

Poeni iz igre 24 26
Greške iz igre 9 15
Servis greške 12 11
As servisi 6 6
Poeni iz bloka 4 2

Kapiten i dizač FON-a Nenad Paravinja istakao je da je zadovoljan rezultatom, ali ne i igrom. „Zadovoljan sam pobedom, ne i igrom. Znam da možemo mnogo bolje i da ovaj tim ima još dosta prostora za napredak. Mislim da ćemo se u polufinalu sastati sa Singidunumom, istom ekipom, znamo se dobro, biće sigurno dobra i kvalitetna utakmica, ići ćemo maksimalno na pobedu, tako da pozivam sve ljubitelje odbojke da dođu sledeće nedelje i prisustvuju“, poručio je Paravinja.