FON preko Građevinskog do finala

680

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka pobedili su Građevinski fakultet rezultatom 22:16 (11:7) u polufinalu Lige Univerziteta u Beogradu. Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Nemanja Gojković, strelac osam pogodaka, dok se u suparničkoj ekipi istakao Vasilije Kasalović sa postignutih golova. Duel je odigran u sali Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.

Igrači FON-a meč su otvorili sa dva promašaja, što je na suprotnom kraju terena kaznio Derajić (0:1). To je ujedno bilo jedino vođstvo građevinaca u toku utakmice. Voždovčani su ubrzo nametnuli svoj ritam i golovima Mićića Gojkovića preokrenuli na 2:1. Derajić je u narednom napadu iz sedmerca pogodio stativu, da bi Mićić taj promašaj kaznio (3:1). Dva gola razlike FON-ovci su održavali sve do dvanaestog minuta kada je Savić iz kontra-napada prvi put doneo plus tri (6:3). Ekipa Građevinskog fakulteta imala je velikih problema u organizaciji, zbog čega su veliki broj napada završavali bez udarca na gol. Gojković je u finišu poluvremena doneo velikih 9:5. Njihovi rivali su uspeli da smanje zaostatak pred odmor na tri, međutim u poslednjim trenucima prve polovine meča dosuđen je sedmerac za FON. Penal je uspešno realizovao Savić (11:7).

31 Uroš Savić 4g  51 Raden Milosavljević
33 Filip Ranđelović  77 Luka Voštanić (g)
Nikola Mijatović  99 Strahinja Cvijović
Đorđe Stefanović  Veljko Popović 3g
Filip Romić  Đorđe Pukac

GRF je mnogo angažovanije započeo drugi deo susreta. Popović je na samom početku nakon pasivnog napada odlično pogodio iz daljine, da bi posle pogotka Turudića, isti igrač bio precizan i sa sedam metara (12:9). Imali su građevinci dve prilike da se približe na minus dva, ali prečka i koraci Popovića bili su saveznici FON-a. Ubrzo je ekipa iz Jove Ilića povratila četiri gola razlike (15:11). Kasalović Šašić za minut su smanjili na 15:13. Osam minuta pre kraja sve je bilo otvoreno. Trenutak koji je odlučio pobednika bilo je isključenje Matića. Od tog momenta rukometaši FON-a u potpunosti su preuzeli inicijativu. Dva minuta pre kraja Mićić je lobovao Voštanića za vođstvo od 20:15. Poslednji pogodak za Građevinski postigao je Šašić sa levog krila (20:16). U poslednjem minutu FON je izmenio sve igrače i do kraja samo potvrdio trijumf (22:16).

Protivnik Fakulteta organizacionih nauka u finalu biće Saobraćajni fakultet, dok će Građevinski fakultet u duelu za treće mesto igrati protiv Mašinskog fakulteta.