FON prejak za Poljoprivredni

658

U okviru SUUB lige Fakultet organizacionih nauka slavio je nad ekipom Poljoprovrednog fakulteta rezultatom 79:47(24:15;21:9;19:18;15:5). Najkorisniji na meču bio je Petrović sa postignutih 13 poena.

Prvi napad obezbedili su poljoprivrednici i odmah poveli, nakon uspešnog šuta sa poludistance Đurića(2:0). U toku sledećeg napada precizan van linije 6,75 iz redova FON-a bio je Jeković(3:2), te je ekipa Fakulteta organizacionih nauka povela prvi put u ovom susretu i prednost je do kraja samo povećavala. Nastavljena je igra koš za koš, a obe ekipe su se istakle u preciznosti šuta sa poludistance(8:7). Jeković je vezao 6 poena i povećao prednost svog tima, a sa druge strane sa linije slobodnih bacanja polovično je precizan bio Popović(14:8). Do kraja prve deonice u listu strelaca iz ekipe Poljoprivrednog fakulteta upisali su se Ristić i Bošković, dok su na drugoj strani sigurni bili Pešić i Igrutinović koji je pogodio šut za dva poena u poslednjim sekundama ove četvrtine, pa je na kraju oprvih osam minuta rezultat bio 24:15 u korist FON-a.

U drugoj četvrtini koncentracija košarkaša Poljoprivrednog fakulteta je opala, pa su to protivnici iskoristili i zaigrali sigurnije u napadu. Najsigurniji bio je Petrović sa postignutih 8 poena, dok je 6 dodao Pešić(38:17). Kod poljoprivrednika razigran je bio Đurić koji je postigao 7 od ukupno 9 poena koliko je ubacila ekipa Poljoprivrednog fakulteta(40:24). Fonovci su na pauzu posle prvog poluvremena otišli sa 21 poenom prednosti(45:24).

15 RISTIĆ A. 15 PETROVIĆ N.
Treća deonica bila je konstantna rezultatska klackalica. Poljoprivrednici su se vratili u ritam igre iz prve četvrtine, pa su se najviše istakli Todorović sa 7 i Popović sa 5 poena(50:36). Za ekipu Fakulteta organizacionih nauka u igru je ušao Vujošević koji je postigao 8 poena, a uz njega sigurni su bili Đorđević i Vinjoević(60:40). Koš uz faul u poslednjem napadu postigao je Pešić, pa su i ovu deonicu fonovci rešili u svoju korist rezultatom 67:42.

U poslednjoj četvrtini opet je FON zaigrao sigurnije i oštrije u napadu, pa su i ovih osam minuta rešili u svoju korist rezultatom 15:5. Poene za Poljoprivredni fakultet postigli su Ristić i Đurić, dok su na drugoj strani najsigurniji bili Đorđević i Andrić, koji su vodili ekipu do pobede, pa je FON na kraju slavio rezultatom 79:47.