FON prejak za oslabljeni RGF

306

Rukometašice Fakulteta organizacionih nauka slavile su protiv suparnica sa Rudarsko-geološkog fakulteta 28:22 (14:11). RGF je bio značajno oslabljen, tokom cele utakmice igrao je sa igračicom manje. I pored toga, ova ekipa je pružila snažan otpor FON-u koji je, ipak, uspeo da boljom igrom u završnici odnese pobedu.

Već u prvom napadu RGF-a je dosuđen sedmerac, a žuti karton je dobila bek FON-a Nataša Radulović. Najstrožu kaznu je realizovala Stanišković za 1:0. Mihajlovićeva je izjednačila posle pasa golmana Jane Vasiljević. RGF potom pravi mini seriju od dva gola i stiže do nove prednost (3:1), no isto merom odgovara FON za 3:3. U narednih par minuta je rezultat bio u egalu, a prvu prednost FON-u je donela Mihajlović (6:5). Ista igračica je postigla i sedmi gol za svoj tim, a prednost je smanjila Denić (7:6). Ipak je Radulovićeva pogodila za 8:6 u korist FON-a, a na to je trener RGF-a reagovao tajm-autom u 10. minutu. Posle pauze, RGF-ovke su zaigrale dosta bolje. Denić je pogodila za 8:7, a Staniškovićeva je zatim postigla veoma lep gol za izjednačenje. Ipak, FON-ovke su igrale pametno, nisu žurile i koristile su svaku ukazanu priliku za gol. Kojčić je pogodila za 9:8, na šta je odgovrila Stanišković. Radulovićeva i Jelača su bile strelci novih pogodaka za FON koji je ponovo imao plus od dva gola (11:9). Na tada maksimalnih plus tri, je povećala Mihajlović (12:9), a odmah posle tog gola je Kojčićevoj dosuđeno dva isključenja, što je značilo da je poslednja četiri minuta, RGF imao isti broj igračica u polju kao i FON. To im, međutim, nije bilo od neke pomoći, jer je FON igrao pametno, a na poluvremenu su devojke sa fakulteta iz Jove Ilića imale plus tri, 14:11.

Na startu drugog dela igre je Radulović postigla nove golove za tim FON-a, pa je rezultat bio 16:11. Iako je zaostatak bio veliki, RGF-ovke se nisu predavale. Polako su topile prednost FON-a, a serijom 6:2 su uspele da priđu na samo gol zaostatka (18:17). Staniškovićeva je bila predvodnik ovog naleta, a imala je pomoć i u Širadovićevoj. Rezultat je bio neizvestan i u narednim minutima, ekipe su postizale gol za golom. U 30. minutu je Stanišković pogodila za 19:18, a posle dobre odbrane RGF-a u sledećem napadu, dosuđena je noga jednoj igračici ove ekipe, te je tako propala prilika za izjednačenje. Radulovićeva  je postigla 20. gol za svoj tim, a na 10. minuta do kraja meča je klupa RGF-a reagovala tajmom. Trener ovog tima je bio zadovoljan igrom svojih devojaka, naglasivši im da nastave da se bore. Stanišković je posle pauze novim lepim golom smanjila na minus jedan (20:19),  a Jelača je istom merom povisila prednost svog tima (21:19). Brozović je postigla novi pogodak za tim RGF-a (21:20). Umor je ipak sustigao devojke sa RGF-a. FON je napravio seriju 4:0, a Radulovićeva je postigla tri gola u ovom naletu (25:20). Širadović je smanjila na 25:21, a Jelača je novim golom vratila plus pet FON-u (26:21). Do kraja je RGF postigao još jedan gol preko Staniškovićeve, dok su za FON-ovke strelci bile Milićevićeva i Mihajlovićeva za konačnih, FON-RGF 28:22.

U timu Fakultet organizacionih nauka, najviše se istakla Radulovićeva sa devet pogodaka, a na drugoj strani je Stanišković mrežu zatresla 12 puta.

Nataša Radulović sa FON-a je rekla da je njen tim igrao pomalo neozbiljno, a čestitala je i RGF-u prikazanoj borbi. „Htela bih da čestitam protivniku na fer i korektnoj igri. Borile su se, iako ih je bilo pet. Mi smo malo neozbiljno ušle u ovaj meč. Nadam se da ćemo se bolje pripremiti za sledeći meč“, jasna je bila Radulovićeva.