FON prejak za FSFV

245

Odbojkašice Fakulteta organizacionih nauka ubedljivom igrom savladale su koleginice sa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 2:0 (25:14, 25:20) u okviru SSUB lige. Kod FON-a fantastična je bila kapiten Milinković sa 15 postignutih poena, dok se na drugoj strani istakla Seremićeva sa sedam poena. FSFV je bio mnogo oslabljen neigranjem nekoliko standardnih igračica, ali su i pored toga pružile solidan otpor favoritu.

Od samog početka utakmice FON-ovke su nametnule svoju igru i preko Milinkovićeve stvorile prednost od 7:4. Ipak, FSFV nije hteo da položi oružje, već je nastavio da se bori i spustio je prednost FON-a na samo dva poena (11:9). Odbojkašice FSFV-a su se maksimalno trudile, što se moglo videti iz primera požrtvovanosti Radovićeve koja je pri rezultatu 24:13 fudbalski odreagovala i spasila loptu i kasnije iznudila poen svoje ekipe. Odbojkašice FON-a su osetile da protivnik može da se vrati u utakmicu pa su stoga pojačale napad i sa nekoliko lepih napada preko Milinkovićeve dolaze do prvog seta, 25:14.

15451397_1881377245482009_29834987_n

Drugi set je počeo dosta izjednačenije, želja FSFV-a da pokaže sve što zna nije jenjavala. Na polovini drugog seta, FON uvidevši da ne može da privede utakmicu kraju bez Milinkovićeve, ponovo počinje da igra akcije za nju. FON je u jednom trenutku gubio 17:12 u drugom setu, ali su devojke prestrojile redove i preko Milinkovićeve i Masal uspele da dovedu svoju ekipu u egal (17:17). To je totalno slomilo otpor odbojkašica FSFV-a koje su imale još jedan pokušaj da uvedu meč u treći set, povele 19:18, no ipak nisu imale snage da preokrenu. Serijom 7:1 ekipa FON-a privodi drugi set kraju i rešava meč u svoju korist konačnim rezultatom 2:0.