FON posle preokreta do nove pobede

351

U okviru 12. kola SUUB košarkaške lige ekipa Fakulteta organizacionih nauka slavila je nad ekipom Saobraćajnog fakulteta rezultatom 60:49(11:16:14:15;18:12;16:7). Najkorisniji iz redova pobednika bio je Virijević sa 16 poena, dok je na drugoj strani zablistao Mrđa sa ubačenih isto toliko.

Prve poene u ovom susretu postigao je Đokić nakon preciznog šuta sa poludistance(2:0), dok su na drugoj strani FON-pvci nizali promšaje. Pod košem je nakon ukradene lopte, uspešan bio Pejković, te je prednost saobraćajaca samo rasla(4:0). Prvi uspešan šut ka košu iz redova Fakulteta organizacionih nauka, uputio je Virijević, koji se nakon toga našao na liniji slobodnih bacanja i smanjio prednost protivnika(4:3). Košarkaši Saobraćajnog fakulteta nastavili su sa presingom i sigurnom igrom u napadu, te je rezultat na kraju prve četvrtine bio 16:11 u korist saobraćajaca.

Drugih osam minuta FON-ovci su zaigrali ozbiljnije u napadu i pripretili protivniku. Stojković je vezao dve trojke i svojoj ekipi doneo prvo vođstvo na ovom meču(21:20). Iz redova saobraćajaca u ovoj deonici najviše se istakao Košević koji je ubacio 7 od ukupno 14 poena saobraćajaca. Nastavljena je igra koš za koš, a tačku na prvo poluvreme stavio je Stojanović koji je bio precizan u poslednjim sekundama van linije 6.75, te rezultat posle druge črtvtine bio 30:26 u korist ekipe Saobraćajnog fakulteta.

15 PAJIĆ J.
Drugo poluvreme obeležio je veliki broj ličnih grešaka, posebno kod ekipe Fakulteta organizacionih nauka. Prva tri minuta ove četvrtine košarkaši obe ekipe forsirali su šut za tri poena, a uspešni su jednino bili Pejović iz redova saobraćajaca i Virijević iz ekipe FON-a(33:29). Nakon faula odbrane,dve tehničke greške košarkaša FON-a i isključenja Šinika, na liniji slobodnih bacanja našao se Mrđa koji je bio precizan 6 puta(40:38). tandem Virijević-Petrović vodio je FON do ponovnog vođstva, te je nakon trećih osam minuta rezultat bio 44:42, ali ovaj put u korist košarkaša Fakulteta organizacionih nauka.

Poslednja četvtina odigrana je u sličnom ritmu kao prethodna, FON-ovci su opet zablistali u šutu, dok je saobraćajcima opala koncentracija i mašili su čiste i otvorene šuteve. Jedine poene za ekipu Saobraćajnog fakulteta u ovoj deonici postigao je Đokić(50:49), dok su na drugoj strani blistaliu Virijević i Petrović. Poslednji poen u ovom susretu i tačku na meč stavio je upravo Virijević, pa su košarkaši FON-a nakon preokreta slavili rezultatom 60:49.