FON ponovo u finalu!

452

Odbojkaši Fakulteta organizacionih nauka su u drugom polufinalnom meču lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda savladali Univerzitet Singidunum sa 2:0 (25:23, 25:20) i tako zakazali sebi okršaj u finalu protiv Akademije poslovnih strukovnih studija. Najzapaženiji u ekipi FON-a bio je Mladenović sa 13 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Ćulafić sa sedam postignutih poena.

Singidunum je bolje otvorio utakmicu. Dedović je poenima iz bloka i zone četiri napravio razliku za svoj tim (7:5). FON je zatržio prvi tajm-aut pri rezultatu 8:12, nakon što je korektor protivnika Milić osvojio dva poena za redom. Trifunović je u nastavku vezao nekoliko poena iz zone četiri i ekspresno anulirao razliku Singidunuma (15:15). Tada je došlo do razmene grešaka iz igre, koju je prekinuo primač FON-a Mladenović preciznom paralelom iz zone četiri. Trifunović je prvi set prelomio u korist svoje ekipe kada je pri rezultatu 20:20, osvojio četiri poena za FON i tako ga doveo do prve set lopte (24:23), koju je srednjak Dobrijević iskoristio na pravi način (25:23).

17 Paravinja N. 10 Marinović L.

Drugi set bio je veoma ujednačen i uglavnom se igralo poen za poen. Obeležile su ga servis greške i primač FON-a Mladenović koji je na kraju dotukao Singidunum za plasman u finale. Prva razlika od dva poena pripala je momcima iz ulice Jove Ilića (9:7), a nju je doneo Dobrijević smečom sa sredine u zonu pet. Singidunum je poenima Ćulafića i Tornjanskog izjednačio na 13:13, a potom se i odlepio od FON-a na 17:14 u režiji Milića i Dedovića. FON je odgovorio istom merom i poenima Paravinje i Mladenovića postavio rezultat na 19:17. Ova serija od 5:0 pogurala je igrače FON-a do konačne pobede. Primač Mladenović je u drugoj polovini drugog seta osvojio čak sedam poena, među kojima je bio i odličan blok jedan na jedan pri rezultatu 21:18. Napadom iz zone četiri dijagonalom Mladenović je poslao FON u finale (25:20).

Poeni iz igre 24 19
Greške iz igre 10 14
As servisi 1 1
Servis greške 10 7
Poeni iz bloka 4 3

Kapiten i dizač FON-a Nenad Paravinja ovog puta je bio zadovoljan igrom za razliku od prošlog vikenda. „Sada sam zadovoljan i pobedom i igrom, bila je dobra utakmica, Singidunum je pružio jak otpor, ali mi smo bili bolji. Ovo je moje prvo finale kao kapiten FON-a tako da se nadam zlatnoj medalji“, poručio je Paravinja.