FON-ovo pobedničko poluvreme

23

Futsaleri Fakulteta organizacionih nauka  nakon neubedljivog prvog poluvremena, uspeli su  zahvaljujući odličnoj igri u drugom delu utakmice da dođu do prvog trijumfa u novoj sezoni pobedivši ekipu Filološkog fakulteta4:0(0:0).

Početak susreta u hali FSFV-a obeležila je disciplionvana igra i sa jedne i sa druge strane, bez puno šansi za postizanje gola. Nakon nekoliko uvodnih minuta, usledila je terenska incijativa FON-a, međutim dobro organizovana odbrana Filološkog fakulteta odolevala je napadima. Ipak, do prve veće šanse došao je FON – Stanić je pokušao snažnim udarcem sa distance, ali je golman Filološkog fakulteta ostao nesavladan. Nastavio je FON da preti, prvo preko kapitena Šamšala, nakon čijeg je šuta naleteo Bilanović koji je pokušao glavom, međutim lopta je otišla pored gola. Nisu u tim trenucima igrači FON-a uspevali da izgrade akcije kakve su hteli i uglavnom su pokušavali udarcima sa distance da savladaju golmana Filološkog fakultet, no pokušaji Jovanovića i Šamšala bili su neuspešni. Sa druge strane Filološki je odgovorio kontrom koju Mladenović nije uspeo da završi onako kako je želeo, golman FON-a se istakao intervencijom. Poslednju priliku u prvom delu igre imao je opet kapiten Šamšal, ali njegov šut je bio nedovoljno precizan.

22768010_1920948467931984_65800829_o

U nastavku smo videli mnogo bolju igru FON-a i nedostatak koncentracije u redovima Filološkog. Nije se dugo čekalo na gol i već u četvrtom minutu drugog poluvremena Bilanović je uputio snažan udarac koji uz pomoć protivničkog igrača završio u mreži ekipe Filološkog fakulteta. Taj pogodak je podstakao FON-ovce i u nastavku su pružili neuporedivo bolju partiju. Već u narednom napadu povećali su svoju prednost, a strelac je bio Šamšal. Kapiten FON-a se najbolje snašao u kaznenom prostoru protivnika i na asistenciju Jovanovića postigao je svoj prvi gol na utakmici. Pokušao je Tomović da vrati rezultatski ekipu Filološkog u igru, ali je njegov udarac sa manje od pola terena završio u golmanovim rukama. Pitanje pobednika je rešio Jovanović – lako se oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem sa sedam metara povećao je prednoso svog tima – 3:0. Tačku na ovaj meč stavio je kapiten Šamšal svojim drugim golom na utakmici.

Sastav timova

Pored ubedljve pobede svog tima, trener FON-a, Nikola Šamšal nije bio u potpunosti zadovoljan igrom svoje ekipe.

„Nisam zadovoljan zato što ne igramo ono što smo se dogovorili, treba momcima vremena da se uigraju. Naravno zadovoljan sam rezultatom, tri boda su tri boda, ali mi potenciramo da imamo igru i da budemo prepoznatljivi po tome. Zato nismo zadovoljni jer nismo sve što smo hteli preneli na teren. FON uvek ide na prvo mesto i imamo najviše ciljeve za sezonu“, zaključio je Šamšal.

Prethodni tekstIKT siguran protiv Visoke sportske
Naredni tekstPravnici autoritativno započeli sezonu

Studiram novinarstvo na Fakultetu politickih nauka. Obozavam plemenitu igru – poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Zelja mi je da postanem sportski novinar i da izvestavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi sampiona.