FON-ovke pobedile Mašinski

405

Rukometašice Fakulteta organizacionih nauka, pobedile su ekipu Mašinskog fakulteta rezultatom 25:19(13:11). Iako je meč bio neizvestan, FON-ovke su u drugom delu utakmice podigle nivo igre i uspele da zabeleže pobedu.

Utakmicu napadom započinje ekipa FON-a, ali je ipak do gola prva došla ekipa Mašinskog fakulteta. FON golom Kolundžićeve dolazi  do izjednačenja (1:1). Na startu utakmice igra je  bila prilično izjednačena. Mašinke su se odlično branile te su tako sprečile i kontru Kolundžićeve. Odličan gol sa krila za Mašinski postigla je Radulovićeva za 4:3. FON je uspeo da izjednači  golom Milanovićeve (4:4). Ipak prednost od jednog gola konstantno su vraćale mašinke. Prelomni trenutak desio se u 14. minutu, pri rezultatu 8:8 kada je golom Nikolićeve FON stigao do prednosti koju je kasnije uvećavao. Pet minuta pre kraja, mašinkama je problem napravilo isključenje Radovićeve što su FON-ovke iskoristile. Uz zvuk pištaljke, Kolundžićeva postiže gol na kraju poluvremena za rezultat 13:11.

Crveni kartoni / /

Drugo poluvreme bolje počinje ekipa FON-a. Odmah na početku, nakon gola Nikolićeve(15:12) , isključena je Simićeva, a zbog prigovora dobila je 4 minuta isključenja. Mašinke su dobro iskoristile prednost igrača više i postigle tri gola za izjednačenje od 15:15. Kada su se kompletirale, FON-ovke su nastavile dobru igru. Nakon gola iz kontre koji je postigla Simićeva za 18:16, FON traži tajm-aut. Nakon pauze, usledila je još bolja igra FON-a i potpuno preuzimanje kontrole nad rezultatom.  Sjajan gol iz polukontre postigla je Simićeva z 23:17. Mašinke bivaju oslabljene na dva minuta isključenjem Radovićeve. U 38. minutu, sa linije sedam metara precizna je bila Bakušićeva (24:18). Iako je golmanka Mašinskog fakulteta bila odlična tokom celog meča, rukometašice FON-a uspele su da održe prednost do kraja. Meč je završen rezultatom 25:19.

bb Gavrilović Biljana

Ekipi Mašinskog fakulteta najviše golova donela je Radulovićeva, čak 11. Najpreciznija u pobedničkoj ekipi bila je Kolundžićeva sa devet golova.

Rukometašica pobedničke ekipe, Tijana Milanović rekla je da su ušle opuštentenije nego inače u meč, ali su do kraja uspele da stignu do pobede. „Nismo poznavale ekipu Mašinca, ali kako je odmicala utakmica vratile smo naš ritam i uspele da pobedimo.“

Prethodni tekstEkonomski neizvesno protiv Farmacije
Naredni tekstEkonomisti napuštaju prvu ligu
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja. Kontakt: urednik@sportindeks.rs