FON-ovci do pobede preko farmaceuta

260

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka odneli su pobedu 22:11(10:7) nad ekipom Farmaceutskog fakulteta u okviru trećeg kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč se odigrao u balonu “Sinđelić”. Do pobede su ekipu FON-a vodili Jovanović (6) i Stojković (5).

Farmaceuti su poveli golom Tubića, na šta su protivnici već u sledećem napadu odgovorili golom Stefanovića. Nakon toga obe ekipe su imale po dva neuspešna pokušaja koji su se završavali promašajima ili odbranom golmana. U šestom minutu gol za ekipu FON-a je postigao Savić, nakon čega je Vladić iz kontre  izjednačio rezultat uz aisistenciju Batnoge. Do 12. minuta dolazilo je do neprestanog izjednačavanja broja golova oba tima (5:5), posle čega je isključenje dobio Vladić, igrač farmacije. Prednost igrača više, FON-ovci su iskoristili i postigli tri gola (Savić 2, Stefanović). Posle isteka isključenja, farmaceuti dobijaju nazad svog igrača i u narednim napadima beleže dva gola (Vladić, Batnoga). Kao odgovor na to njihovi protivnici u dva kontranapada postižu još dva gola i uspevaju da poluvreme završe prednošću 10:7.

Inkašević Đ.
U prvih pet minuta drugog poluvremena nijedna ekipa nije uspela da postigne gol, golman Farmaceutskog Tubić je za to vreme uspeo da odbrani četiri udarca ka svom golu, ali njegovi saigrači nisu imali toliko sreće u napadima i imali su dva promašaja. Nakon toga Stojković je postigao dva gola zaredom u 26. minutu i time povećavo prednost svoje ekipe na 13:7. Igrači FON-a su nastavili da ređaju golove brzim napadima. Seriju pogodaka protivničke ekipe farmaceuti su zaustavili u 33. minutu kada su uspeli da bolje organizuju svoje napade, probiju odbranu protivnika i postignu golove, ali to im nije bilo dovoljno da ih sustignu (15:10). Kao ogovor na primljene golove FON-ovci su učvrstili odbranu i vešto preuzeli inicijativu, a ovog puta strelci su bili Stojković, Stefanović, Savić i Vrhovski. Oni su doprineli tome da je njihova ekipa već u poslednjim minutima imala sigurnu pobedu i prednost od devet golova samo minut pre kraja. U 40. Minutu i poslednjem napadu golman farmacije u dva navrata nije uspeo da odbrani gol, što je na kraju utakmice dovelo do rezultata 22:11, čime je FON odneo ubedljivu pobedu.