FON osvojio bronzu!

404

Košarkašice Fakulteta organizacionih nauka savladale su ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 66:47 (17:13, 14:8, 10:15, 15:11) i tako osvojile treće mesto u Ligi Univerziteta u Beogradu. Meč za bronzanu medalju otvorile su bolje pravnice međutim čvrstom igrom na oba kraja parketa FON je došao do odličja. U pobedničkoj ekipi istakle su se Aleksandra Katanić i Ivana Katanić. Prva je ubacila 19 poena (6/6 iz igre) i na to dodala 8 skokova, dok je druga doprinela pobedi dabl-dabl učinkom od 14 poena i 11 skokova. Kod Pravnog fakulteta najraspoloženija bila je Milica Vujašević koja je pored 17 poena (5/16 iz igre) imala i 10 skokova.

U meč su hladnije glave ušle pravnice. Napravile su seriju od 0:8 koja je mogla biti presudna u ovom meču. Sve je započelo šutem van linije 6,75 metara Jovane Stanković. Nakon ovog pogotka i Vujaševićeva je postigla svoje poene uz faul i rezultat je ubrzo iznosio 0:6. Vidakovićeva je iznudila slobodna bacanja i sa linije penala bila je stoprocentna. Međutim FON je zaigrao dobru odbranu u nekoliko narednih minuta i time nadoknadio zaostatak od 8 poena. U listu strelaca upisala se  Aleksandra Katanić. Odmah zatim dodala je još dva poena sa linije penala gde je prepolovila prednost pravnica na 4:8. Jerkićeva se potom uključila i njenim poenima u dva navrata dovelo je do izjednačenja. Pri rezultatu 10:10 Aleksandra Katanić pogodila je jedinu njenu trojku u meču i time donela prednost njenoj ekipi od 13:10. Uzvratila je sa druge strane Mladenovićeva šutem sa iste razdaljine. FON je postigao još dva slobodna bacanja i četvrtinu priveo kraju rezultatom 17:13.

Početak druge deonice bio je nešto manje efikasniji. Nekoliko izgubljenih lopti bilo je sa obe strane. Mladenovićeva je prekinula niz grešaka kada je bila polovična na liniji za slobodna bacanja. 6:0 seriju su od tog trenutka napravile košarkašice Fakulteta organizacionih nauka. Bojovićeva i Ivana Katanić su bile precizne i tako odvele svoju ekipu u vođstvo od 8 poena razlike, 23:15. Vujaševićeva je pokušavala svojim individualnim kvalitetima da vrati ekipu u kolosek, međutim nije uspevala. Ivana Katanić i Tomaševićeva su se dobro snalazile u reketu i povećale prednost svog tima na 27:17. Trener Pravnog fakulteta bio je prinuđen da zatraži tajm-aut i tako pruži ekipi potreban predah. Do kraja poluvremena za pravnice su bile precizne samo Vujaševićeva i Mladenovićeva. Kod FON-a situacija je bila nešto drugačija. Svoje šuteve su pogađale Aleksandra i Ivana Katanić, Bojovićeva kao i Jerkićeva. U završnici prvog dela igre FON je šutirao neverovatnih 7/8 iz igre i rezultat povisio na 41:21.

Bošković Ivana
Treća četvrtina pripala je pravnicama, mada su imale veliki rezultatski minus koji je trebalo nadoknaditi u drugom poluvremenu. Kolarevićeva je šutirala precizno sa jedne strane, dok je sa druge Vujaševićeva još jednom pokazala kvalitet u napadu kada je postigla poene uz faul. Rezultat je glasio 43:24. Vidakovićeva je skokom u napadu postigla nove poene i činilo se da će to ekipi doneti energiju dovoljnu za preokret. Međutim košarkašice FON-a bile su dovoljno oprezne i skoncetrisane da to ne dozvole. Pogađale su Bojovićeva iz reketa i Jovanovićeva sa poludistance za 49:29. Mladenovićeva je takođe bila raspoložena u ovom delu utakmice. Postigla je težak šut iz kornera i smanjila prednost Fakulteta organizacionih nauka na 49:31. Vujaševićeva i Novakovićeva su postigle koševe za pravnice, dok je sa druge strane do kraja treće deonice jedino pogodila Ivana Katanić za rezultat 51:36 za FON.

Poslednja četvrtina započela je slično kao i druga, uz mnogo pojedinačnih grešaka kod obe ekipe. Aleksandra Ivanić i Boškovićeva su pogađale svoje šuteve, dok je kod pravnica precizna bila Novakovićeva. Najveća prednost za FON bila je kada je prodorom došla do poena Aleksandra Ivanić. Bilo je 62:39. Pravnice su se u ovim momentima meča oslanjale na kontranapade, međutim nije bilo dovoljno vremena za preokret. Vujaševićeva i Mladenovićeva su se trudile da rezultat pređe u korist Pravnog fakulteta, ali FON je rutinski priveo utakmicu kraju. Jovanovićeva i Jerkićeva su iskoristile šuteve sa poludistance. Jovana Stanković je na kraju postigla dva slobodna bacanja i tako se utakmica završila. Konačan rezultat iznosio je 66:47 za Fakultet organizacionih nauka.

Fakultet organizacionih nauka Poeni Šut za 1 poen Šut za 2 poena Šut za 3 poena Def. skokovi Of. skokovi Asist. Blokade Iz. lopte Ukr. lopte