FON odbranio titulu!

181

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka odbranili su titulu šampiona Prve univerzitetske lige! Kao i prethodne sezone nadigrali su ekipu Rudarsko- geološkog fakulteta, a rezultat je bio 22:17 (12:7). Momci iz Jove Ilića odigrali su sjajno u odbrani, kontrolisali su igru tokom čitavog meča i još jednu sezonu bez poraza krunisali najsjajnijim odličjem.

Šampionsku ekipu činili su: kapiten Rastko Aničić, Miroslav Mirić, Milorad Teodorović, Stefan Ćirić, Aleksandar Stojković, Filip Vrbaški, Lazar Knežević, Aleksandar Branković, Igor Đorđević, Slobodan Pavić, Petar Stojanović, Luka Pavlović, Milan Jovanović, Vid Vrhovski, Đorđe Popović, Miloš Jovanović, Brakus Novica i trener Milorad Lađarević.

Sastavi timovaStatistika

Od samog starta meča obe ekipe igrale su čvrsto u odbrani. Rukometaši FON-a bili su nepogrešivi u napadu sve do sredine poluvremena. Naročito je raspoložen bio Ćirić, a Teodorović je publiku počastio atraktivnim cepelinom na asistenciju Aničića. Na drugoj strani RGF nije mogao da pogodi preko svojih bekova, ali su ih golovi Krivokapića i Bunčića sa krila održavali u rezultatskom egalu. Međutim, branioci titule podigli su igru na viši nivo i sa tri vezana gola naterali RGF da zatraži tajm- aut pet minuta pre kraja prvog perioda igre. Nakon predaha nije došlo do promene u igri vicešampiona. Odbrana momaka sa FON-a odradila je sjajan posao isključivši potpuno iz napada dva najbolja strelca protivničke ekipe, Dimića i Nedeljkovića. Na odmor se otišlo pri vođstvu Fakulteta organizacionih nauka 12:7.

U drugom poluvremenu branioci titule nastavili su u istom ritmu. Jaka odbrana i dalje je bila njihov glavni adut. Napad nije bio efikasan kao u prvom poluvremenu, ali su ipak uspevali da održavaju rezultatsku razliku. Zaradili su čak četiri isključenja, ostali su i bez Pavića koji je dobio crveni karton, ali georudari nisu iskoristili priliku da sa igračem više smanje prednost rivala. U ključnim trenucima sjajan je bio čuvar mreže FON-a Branković koji je svojim intervencijama sprečio RGF da se približi i eventualno napravi preokret. Sve do kraja utakmice igralo se gol za gol.  U samom finišu, kada je pobednik već bio poznat, FON-ovci su dali priliku i momcima sa klupe a oni su opravdali poverenje. Mirno su priveli meč kraju rezultatom 22:17 za novu šampionsku titulu.

Među zlatnim momcima najefikasniji je bio Stefan Ćirić sa šest postignutih golova, dok su Mirić, Teodorović I Aničić postigli po četiri. U timu Rudarsko- geološkog fakulteta Nenad Nedeljković postigao je najveći broj golova, četiri iz igre I tri sa linije penala.