FON odbranio titulu!

611

Odbojkašice Fakulteta organizacionih nauka pobedile su Univerzitet Singidunum rezultatom 2:0 (25:15, 25:21) u finalu Prvenstva studentkinja koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. FON je do zlatne medalje predvodila Đurić sa osvojenih 10 poena.

Fakultet organizacionih nauka nametuno je svoj ritam igre i kontrolisao je rezultat tokom prvog seta. Singidunum je imao priliku za izjednačenje nakon nekoliko grešaka protivnica (5:6), međutim, usledio je precizan smeč Đurićeve iz zone četiri, pa je FON otišao na +2 (7:5). Odbojkašice FON-a su stečenu prednost sačuvale i uvećale do kraja seta dobrom igrom u bloku, manje su grešile od protivnica i preciznije napadale. Singidunum je pri rezultatu 7:13 tajm-autom poremetio ritam protivnica i stigao na dva poena zaostatka (12:14), ali nije uspeo da preokrene rezultat. FON je mirno priveo prvi period igre kraju – dvojni blok Stevanović – Nikolić zaustavio je Tomićevu za 23:15, a prvu set loptu donela je Đurić as servisom (24:15). Plasiravši loptu preko protivničkog bloka, Pavlović je postavila konačan rezultat 25:15, a FON je na promenu strana otišao korak bliži tituli.

FON

Univerzitet Singidunum

5 Nikolić Mina 8 Tomić Aleksandra
12 Ivanović Ivana (L) 2 Sarić Jelena (L)
88 Radović Nela
Početak drugog perioda igre protekao je u igri poen za poen – FON je više grešio dok su za Singidunum uspešno napadale Mirosavljević i Ugrinić. Blokom Bulatović i poenom Ugrinić nakon duge razmene uz dobru zaštitu svojih napadača, Singidunum se prvi rezultatski odvojio (9:6). Lob Pavlović i dva snažna napada iz zone četiri Đurić donele su FON-u izjednačenje 11:11. Singidunum je zatražio predah, nakon kog se ponovo igralo poen za poen do rezultata 14:14. Pavlović je dva puta bila precizna po dijagonali, a Đurić je upisala as za 17:14. Obe ekipe su dosta grešile u nastavku, bile izjednačene u bloku, ali nakon tajm-auta FON-a pri rezultatu 21:21 pitanje pobednika bilo je rešeno. Sinigudum je ispao iz napadačkog ritma, Branković je odservirala as za 23:21, dok je srednji bloker Radmilović donela prvu meč loptu svojoj ekipi (24:21). Branković je upisala svoj drugi, a 11. as za FON koji je tako postao šampion lige drugu godinu zaredom (25:21).

FON

Poeni iz igre 19 18
Greške iz igre 11 9
As servis 11 /
Servis greške 5 7
Poeni iz bloka 4 2

Kapiten FON-a Mina Nikolić, bila je zadovoljna ostvarenim rezultatom. „Utisci su fenomenalni. Ne mogu da kažem da nismo očekivale, vredno smo radile cele sezone, ligu smo završile bez poraza“, rekla je Nikolić.