FON nerešiv za matematičarke

45

Košarkašice Fakulteta organizacionih nauka pobedile su ekipu Matematičkog fakulteta sa 49:7 (18:4, 13:0, 10:3, 8:0), u  petom kolu grupne faze.

Igračice
Matematičareke su otvorile meč poenom Jelićeve, a sa druge strane na isti način uzvratila  je Jerkić. Matematički fakultet do kraja četvrtine ubacio je još dva poena, jer su košarkašice FON da dobro postavile odbranu. FON forisirao brzu košarku koju ekipa Matematičkog nije mogla da isprati, pa su devojke sa Voždovca posle osam minuta igre  vodila sa 18:4.

Drugi period doneo je slabu realiazaciju Matematičarki.  Falio im je završni udarac, a u tom  segmentu FON je bio daleko uspešniji. Pogađale su  Vasilev, Tomašević, Miljević i samo su uvećavale prednost. Ekipa Matematičkog ostala je bez poena u ovoj deonici, a Fakultet organizacionih nauka u drugo poluvreme ušao je rezultatom 31:4.

Košarkašice FON-a su u nastavku nastavile sa dobrom igrom u odbrani i u napadu. Pogađale su sa svih pozicija, dok je ekipa Matetmatičkog fakulteta u ovom periodu ubacila samo tri poena.

U poslednjih osam minuta FON je samo uvećao prednost i na kraju je slavio sa 49:7.

Najefikasnija na meču bila je Maja Tomašević koja je ubacila 12 poena, a pratile su je Inđić i Miljević koje su dodale po devet poena. Najbolja u redovima Matematičkog fakulteta bila je Ivana Jelić sa četiri poena.