FON napada titulu u Kupu

570

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka plasirali su se u finale USSB kupa pobedom nad Saobraćajnim fakultetom rezultatom 24:19 (9:6). FON je vodio tokom cele utakmice i pokazao uigranost i spremnost za borbu za titulu u kupu.

Prvi napad imao je Saobraćajni. Nikolićev šut odbranio je golman FON-a.  Turudić je bio precizan u prvoj prilici za FON i vođstvo od 1:0. Golman FON-a je ponovo bio na visini zadatka te Nikolićev šut nije završio u mreži. Ipak, iz trećeg puta, Nikolić je bio uspešan za 3:1. Nakon pogotka Stojkovića za prednost ekipe iz Jove Ilića, Saobraćajni traži tajm-aut. Nakon pauze, precizan je bio Duracović za 4:2. U sedmom minutu, Šmigić dobija žuti karton, a Jovanović priliku za šut sa linije penala. Ipak, Jovanović nije iskoristio priliku te ostaje 4:2. Narednih sedam minuta nije bilo golova. Iako je Nikolić uspeo da ukrade loptu protivniku, promašio je gol. Petrešević je loptu poslao u ruke golmana FON-a. Na drugoj strani, Đurašić je sačuvao i gol Saobraćajnog fakulteta. U 15. minutu obe ekipe su igrale sa igračem manje naredna dva minuta. Nakon promašenog sedmerca Ćirkovića, Mijatović povećava prednost FON-a na 5:2. Toković je u narednom napadu smanjio na 5:3. Dva minuta pre kraja, Turudić je bio precizan sa linije sedam metara za 8:5. Uspeo je ponovo Toković da smanji prednost FON-a na 8:6, nakon čega je usledio tajm-aut. U poslednjem minutu, Turudić je golom postavio rezultat 9:6 za prvih 20 minuta.

Marković Uroš

U drugo poluvreme sigurnije je ušla ekipa FON-a i nastavila u odličnom ritmu iz prvog dela igre. Popović je postigao gol za 10:6. Turudić je ponovo bio precizan sa linije penala (11:6), ali je Petrešević odmah uzvratio golom za 11:7. Golobima Tokovića i Nikolića SF se približio na 12:9. U nastavku je FONovci su bili organizovaniji, još više su učvrstili odbranu te su povećavali prednost. Mijatović je postigao gol za 15:10, a potom je Stojković iz kontre povećao na 16:10.Golovima Turudića i Stojkovića FON dolazi do 19:12, ali Petrešević smanjuje na 19:13. Pet minuta pre kraja, Stojković je ponovo precizan za 21:14. Duracović je u nastavku postigao dva gola te ponovo smanjio prednost protivnika na 21:16. Do kraja je FON održao svoju prednost. Nikolić je upisao gol za 23:19, a Stojković je postavio konačnih 24:19 i plasman Fakulteta organizacionih nauka u finale.

U pobedničkoj ekipi najbolji strelac bio je Turudić sa sedam golova, dok je u ekipi Saobraćajnog najbolji Nikolić sa šest pogodaka.