FON nadjačao Vojsku

4

Košarkaši Fakulteta organizacionih nauka pobedili su Vojnu akademiju rezultatom 49:43 (18:7, 13:16, 8:7, 10:13). Momci iz Jove Ilića su razliku napravili u prvoj deonici, a do kraja čvrstom odbranom uspeli da spreče preokret. Do trijumfa su ih predvodili Nikolić sa 14 i Bogdanović sa 12 poena. Kod poraženih, Raičević je postigao 15.

img-20161110-wa0005

Vojna akademija je nervozno ušla u meč. Nisu imali rešenja za organizovanu odbranu FON-a, koji je iskoristio mnogo izgubljenih lopti protivnika. FON do osetnije prednosti dolazi zahvaljujući dobrom procentu za dva i tri poena. Istakli su se Draško, Bogdanović i Nikolić. Vojnike je razmrdao rezervni plej Marković sa dva prodora, ali zatim na suprotnoj strani Bogdanović pogađa drugu trojku za svoj tim i prednost od 18:7.

img-20161110-wa0003

Vojnici su u drugoj deonici popravili šut van linije 6,75, sve tri trojke na meču postigli su u ovoj deonici. Proradio je i ofanzivni skok pa je u jednom trenutku delovalo da će vratiti utakmicu u egal. Ipak, košarkaši FON-a su strpljivom igrom u napadu imali gotovo savršen procenat za dva.  U centarskom duelu dve 14-ice Paunović je uspevao da neutrališe najvišeg igrača Vojne akademije Adamovića. Bogdanović i Nikolić su postigli gotovo sve poene za FON u ovoj četvrtini i tako obezbedili plus osam na poluvremenu 31:23.

U trećem periodu FON je nastavio da održava prednost između pet i 10 poena. Umor i pad koncentracije na obe strane rezultirao je neefikasnom četvrtinom. Niko nije mogao da pogodi šut za tri, pa je većina napada bila iz reketa. Tako je Paunović poentirao u dva navrata igrom na niskom postu, a za najlepši detalj na meču zaslužan je Sarić. Nakon što je Jančić posle otvaranja iz pika pokušao da položi, iz drugog plana je natrčao Sarić i monstruozno izblokirao njegov šut.  FON je pred poslednjih deset minuta imao prednost od 38:30.

Nije šut za tri išao igrače oba tima ni u završnom kvartalu. Uspeo je Adamović da upiše prve poene iz igre pogotkom sa poludistance. U redovima ekipe iz Jove Ilića aktivirali su se Radosavljević i Buha pa je pet minuta pred kraj FON držao plus osam, 43:35. Uzalud su Vojnici pokušavali za tri. Organizacione nauke su kontrolisale skok i redukovale broj izgubljenih lopti, pa je Vojna akademija morala da se pomiri sa porazom. Jančić je sa dve ukradene lopte ispod koša protivnika pred kraj postavio konačnih 49:43.

Igrač Fakulteta organizacionih nauka, Andrić, zadovoljan je što je ostvarena pobeda protiv jakog protivnika.

„Tvrda utakmica, cela protivnička ekipa je izuzetno fizički spremna. Mislim da smo ih pobedili više na neku košarkašku inteligenciju, ali moramo da poradimo na kondiciji i šutu ako hoćemo do trofeja,“ završio je Andrić.

Prethodni tekstPolitehnika bolja od Železničara
Naredni tekstKPA oduvala Veterinu

Studiram novinarstvo. Veliki sam ljubitelj igre Football Manager. Omiljeni sportovi fudbal, rukomet, odbojka. Životna želja mi je da izveštavam sa Svetskog prvenstva u fudbalu na kom će naša reprezentacija proći grupu. Mejl pedjagrbic26@gmail.com