FON nadigrao FPN za polufinale USSB lige

216

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka pobedili su kolege sa Fakulteta političkih nauka rezultatom 17:11 (7:6) i tako se plasirali u polufinale rukometne lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Meč je bio prilično ujednačen a onda se FON sredinom drugog dela odlepio i zakazao duel sa Singidunumom.

Utakmicu su bolje otvorili politikolozi. Oni su u uvodnim minutama preko Milinkovića i beka Petrovića poveli rezultatom 2:0. Takođe i golman Dodić je bio na vrhuncu zadatka. Dva puta je zaustavio Teodorovića a po jednom Turudića i Đorđevića. Upravo je bek FON-a Turudić, u sedmom minutu pogodio za 2:2. Odbrane su gotovo sve vreme bile na odličnom nivou, tako da je utakmica završena sa malim brojem golova. Sredinom poluvremena istakako se Vojnović, desno krilo rukometaša političkih nauka. On je sa tri uzastopna gola održao prednost svog tima. Na drugoj strani, po jedan gol postigli su Mijatović i pivotmen Jovićević (4:5). Do kraja poluvremena, desni bek FPN-a, Petrović, dva puta je pokušao da postigne gol ali je golman Jakovljević bio na mestu. Na drugom delu terena, bekovi FON-a ušli su u ritam i postizali golove. Prvo je mrežu za 5:5 zatresao Turudić, zatim je precizan bio Teodorović,  da bi konačnih 7:6 posle 20 minuta igre postavio Stojković.

Popović 1

Drugo poluvreme započeto je u nešto drugačijem ritmu. Na obe strane viđeno je po nekoliko grešaka, a do prvog gola čekalo se četiri minuta. Onda je, za 8:6 pogodio Turudić, da bi posle njega mrežu politikologa zatresao i kapiten Teodorović. Rukometaši političkih nauka bili su primorani da u šestom minutu zatraže tajmaut. Nakon pauze, Mijatović je povisio na 9:6. Kranjc i Marić su sredinom drugog dela dva puta pogađali pored nemoćnog Jakovljevića i smanjili na 9:8. Dodić, ponovo je u ovom delu imao dve bravure i sprečio rivale da imaju veću rezultatsku prednost. U trinaestom minutu drugog poluvremena, srednji bek FPN-a Đurišić, zaradio je isključenje. Igrača više u polju, rukometaši FON-a su znali da iskoriste. Postigli su tri uzastpona gola i odlepili se na 13:9. Precizni su bili Stojković, Đorđević i Teodorović sa sedam metara. Do kraja meča, aktuelni vicešampioni su održavali prednost. Postigli su dva pogotka preko krila Jajovica i Popovića. Na drugoj strani, FPN je takođe upisao dva gola. Prvo je sa Božić pogodio sa levog krila a onda se i pivotmen Milinković, drugi put na meču, upisao u strelce. Na kraju, meč je završen pobedom FON-a rezultatom 17:11.

Crveni kartoni 0 0

Četvorostruki strelac za FON, Milorad Teodorović, izjavio je da su uslovi za igru bili teški, a onda se osvrnuo narednog protivnika:  „Ovo je jedna od najtežih utakmica koju smo ikada igrali. Bilo je izuzetno sparno i teško za igru. Ipak, to nam nije smetalo da se saberemo i u ključnim momentima odigramo kako treba. Naredni rival biće nam studenti Singidunuma, a mi ćemo dati sve od sebe da ih savladamo“, zaključio je Teodorović.