FON na turbo pogon

369

Branilac titule, Fakultet organizacionih nauka, evidentirao je ubedljivu pobedu nad ekipom Fakulteta za fizičku hemiju u okviru petog vikenda košarkaške SUUB lige rezultatom 69:30 (13:11, 24:4, 14:9, 18:6). Meč je prelomljen u drugoj četvrtini, u kojoj su FON-ovci poenima iz tranzicije doslovno razbili odbranu protivnika. Epitet najefiasnijeg igrača pripao je Šćekiću, koji je upisao 16 poena, dok je Madića jedan skok delio od dabl-dabl učinka (12 p, 9 sk). Meč je obeležio i katastrofalan procenat šuta sa linije za tri poena poraženog tima (2-26).

Rezultatski egal bio je prisutan samo tokom prve četvrtine, tokom koje je Dabić sa dve pogođene trojke pokušao da razmrda ekipu FFH-a, dok se centar FON-a, Madić, odlično snalazio pod oba koša, zabeleživši 6 poena i čak 5 uhvaćenih lopti već u prvom delu igre, čime je obezbedio minimalnu prednost svojoj ekipi na kraju prvog kvartala. Madića je tokom prvog kvartala ispratio Vuksanović sa 5 postignutih poena.

Druga četvrtina se ispostavila kao prelomna. Ekipa iz Jove Ilića je čvrstom i organizovanom odbranom zabarikadirala perimetar i reket, čime je potpuno desetkovala protivnika, koji je bio sveden na samo 4 poena do kraja poluvremena. FON-ovci su ubrzali ritam, te su poenima u tranziciji doslovno razbili FFH-ovce. U poenima iz kontre prednjačio je Šćekić, a pratili su ga i Madić, Andrić, Vuksanović i Vujošević. U ovom kvartalu timska igra je bila na vrhuncu, jer je čak šest igrača uspelo da se upiše u strelce i obezbedi nedostižnu prednost već na poluvremenu. Koliko je igra FON-a bila besprekorna, pokazuje i činjenica da u ovom delu igre nije prodata ni jedna jedina lopta.

U nastavku utakmice FON je i dalje forsirao akcije sa unutrašnjih pozicija. Produktivnost nije bila na istom nivou kao u drugoj četvrtini, ali su aktuelni šampioni i dalje nalazili rupe u reketu i preko Šćekića i Igrutinovića nastavili da zatrpavaju mrežicu protivnika, došavši do +30 (17:47). Na drugoj strani FFH je nastavio da ređa “ćorke” sa linije 6,75, čime je dodatno produbljivao krizu u svojoj igri.

13 A Buha
U poslednjoj četvrtini FON je podigao pripravnost na viši nivo i autoritativno priveo meč kraju, održavajući razliku blizu 40 poena. Defanzivni scenario iz druge četvrtine je repriziran, sa druge strane, energični Šćekić, je uz podršku Vujoševića ponovo je došao do izražaja poenima iz tranzicije, kojima su prethodile pravovremene asistencije Igrutinovića, čime su otklonjene sve sumnje oko pitanja pobednika.