FON na Mašinac u finalu

16

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka pobedili Građevinski fakultet u polufinalu USSB lige rezultatom 21:17 (10:7). Građevinski fakultet je bio veoma dobar u prvom poluvremenu, ali kada se FON krajem ovog dela igre odvojio na tri gola razlike, građevinci nisu mogli da se vrate. Građevina je bila dosta oslabljena, što je uticalo na pobednika ovog meča. Kod FON-a je najbolji bio Aničić sa sedam golova, dok je u timu Građevine najefikasniji bio Matić sa pet pogodaka.

Sastav ekipa

Utakmicu je otvorio Matić lepim pogotkom posle asistencije Derajića. FON je na početku delovao bezidejno, nisu bili agresivni i promašivali su neke šuteve koje su obično tokom sezone pogađali. Na sve to, golman Građevine, Karajović, je bio jako raspoložen i na početku je imao nekoliko dobrih intervencija. Iako im nije išlo u napadu, FON je igrao konstantno dobru odbranu i nije dopuštao lake golove protivniku. Izjednačenje rezultata, doneo je Bijelić iz kontre, ali novu prednost Građevini donosi Stevanović. Ekipe su igrale po principu gol za gol, te je posle prvih 15 minuta rezultat glasio 5:5. Ni jedan od polufinalista nije se zaletao, čekala se greška protivnika. FON je došao do vođstva preko Bijelića koji je pogodio sa krila za 6:5, a sedmi gol FON-u doneo je Aničić posle dobre odbrane i kontre. U 17. minutu, građevinci su zatražili tajmaut kako bi se bolje organizovali i dogovorili kako će igrati u nastavku. Ova pauza nije urodila plodom, pošto je FON do kraja poluvremena postigao još tri gola, a Građevinski samo jedan. Na poluvremnu, FON je vodio tri razlike, 10:7.

18685639_1532851120090109_1501381352_n

Drugi deo igre, FON je otvorio dosta bolje. Napravili su seriju od 3:1 i tako se odvojili na velikih plus pet (13:8). Potom su dva gola vezali Građevinari, preko Matića, odnosno Stevanovića. FON-u je novi gol doneo Mijatović iz kontre, no već u sledećem napadu Građevinara, Jovićević sa FON-a dobija kaznu od dva minuta zbog grubog faula. Ovu prednost, Građevinari su materijalizovali i serijom 3:1 spustili zaostatak na 15:13. Građevina nije imala sreće u nekim situacijama, pogodili su nekoliko puta okvir gola, a kazna za neiskorištene prilike došla je od Aničića koji je realizovao sedmerac napravljen nad njegovim saigračem. FON je potom dobio novo isključenje, ovaj put kazna je dosuđena Teodoroviću. Građevina nije uspela da na najbolji način iskoristi ovu prednost, postigli su jedan gol, ali to nije bilo dovoljno kako bi ozbiljnije pripretili. Teodorović se vratio u igru i odmah povratio tri gola prednost (17:14). Karajović je i tokom drugog poluvremena bio na visini zadatka i maksimalno otežavao FON-u postizanje golova. Derajić je ponovo spustio rezultat na dva gola minusa (17:15), no Lalić je zaradio isključenje u odbrani i dosuđen je sedmerac u korist FON-a. Biočanin je bio siguran, a građevinari su na sedam minuta do kraja utakmice bili prinuđeni da traže tajmaut. Po povratku u igru, Građevina je imala priliku da se vrati u igru novim golom, ali je golman FON-a dobro intrervenisao. Potom je dosuđeno novo isključenje za Građevinu, ovoga puta Stojanoviću, a tu priliku FON nije propustio da se odvoji na plus pet i tako reši pitanje pobednika. Do kraja, Građevinski je smanjio ovu prednost, ali nije bilo dovoljno vremena da se nešto više učini. FON je slavio rezultatom 21:17.

Utiske nakon utakmice sumirao je pivotmen Fakulteta organizacionih nauka Jovićević: Nismo očekivali ovako veliku borbu, ali momci sa Građevine su pokazali da su zasluženo u polufinalu. Borili smo se do samog kraja i mislim da smo na kraju zasluženo pobedili, bio je jasan Jovićević.

Ovom pobedom, rukometaši FON-a zakazali su finalni susret sa ekipom Mašinskog fakulteta. Da li će liga dobiti novog šampiona ili će FON odbraniti titulu, ostaje da vidimo.