FON minimalnom razlikom bolji od učiteljica

608

U poslednjem ovonedeljnom meču Lige univerziteta u Beogradu, u okviru grupe B košarkašice Fakulteta organizacionih nauka u neizvesnoj utakmici bile su bolje od Učiteljskog fakulteta rezultatom 35:34 (12:5, 4:8, 10:11, 9:10). Igračice iz Jove Ilića stekle su prednost tokom prve deonice, a ostala tri perioda pripala su učiteljicama. Loš procenat šuta sa linije penala, odneo je prevagu u korist ekipe sa Voždovca.

Prvi napadi oba tima ostali su neiskorišćeni. Devojke iz obe ekipe pokušale su za tri, međutim Madićeva i Perišićeva nisu bile precizne. Povele su nakon ta dva promašaja učiteljice, ali je FON ubrzo izjednačio preko Lukićeve (3:3). Na polovini četvrtine prednost učiteljicama vratila je ponovo, nakon ofanzivnog skoka Jovićeva, ali od tog momenta FON je krenuo mnogo agresivnije i preokrenuo rezultat u svoju korist. Za dva pogađale su Madićeva i Tomaševićeva, a kod oba koša asistirala je Boškovićeva (10:5). Zabeležila je Boškovićeva još jednu asistenciju nakon ofanzivnog skoka, a poslednje poene u prvoj deonici postigla je za 12:5 Ranđelovićeva.

Trojka Vukobratovićeve otvorila je drugi period (12:8). Uzvratila je Kolarevićeva košem za dva za FON, a potom su inicijativu preuzele učiteljice (14:8). Igračice sa Voždovca nisu uspevale da dođu do poena iz igre, pogodile su samo dva bacanja, a nizale su i izgubljene lopte. U petom minutu zatražile su tajm aut, međutim serija promašaja ni nakon predaha nije prekinuta. Kaznila je to Miliaševićeva sa četiri poena i na poluvreme otišlo se sa 16:13 u korist FON-a.

Blokade 3 /
Košarkašice iz Ulice Kraljice Natalije bile su rešene da u drugom poluvremenu prvo sustignu, a potom i preokrenu rezultat. Perišićeva je trojkom izjednačila na 16:16 na oduševljenje čitave klupe, ali je nedugo zatim, Madićeva sa svoja nova četiri poena vratila vođstvo FON-u (20:18). Nakon oba pogođena bacanja Vukobratovićeve, učiteljice su na polovini četvrtine zatražile tajm aut (22:21). Posle odmora košarkašice FON-a povećale su razliku preko Boškovićeve, smanjila je polovičnim šutem sa linije slobodnih bacanja Vukobratovićeva, a do kraja pokušala je i Skrlatovićeva, međutim njen šut u poslednjim sekundama nije pogodio metu. U poslednji period ušlo se rezultatom 26:24.

Promašaj sa kraja treće, nadoknadila je Skrlatovićeva trojkom za preokret na početku četvrte četvrtine (26:27). Košarkašice FON-a nisu dopustile protivnicama da se dugo raduju jer je već u sledećem napadu, na asistenciju Ranđelovićeve, uzvratila van linije 6.75 Madićeva (29:27). Bile su šuterski raspoložene u poslednjem delu meča košarkašice oba tima. Za  novo izjednačenje u trećem minutu pogodila je Jovićeva, pa je FON zatražio tajm aut (29:29). Napravio je posle pauze Fakultet organizacionih nauka seriju od 4:0, međutim uporne učiteljice nisu se ni u tim trenucima predavale, iako je ostalo malo vremena do kraja. Novom trojkom Perišićeve, ponovo su smanile na –1 i tom razlikom ušlo se u poslednji minut (33:32). Izgledalo je da će Učiteljski doći i do pobede, pošto je u završnici pogodila Skrlatovićeva (33:34), ali Tomaševićeva sa FON-a nije tako mislila. Na pola minuta do kraja pogodila je za dva i otišlo se na tajm aut (35:34). Pokušale su u poslednjem napadu učiteljice da reše utakmicu u svoju korist, ali je šut izblokiran i FON je zabeležio pobedu rezultatom 35:34.