FON izborio remi protiv Poljoprivrednog

722

Futsaleri Fakulteta organizacionih nauka i Poljoprivrednog fakulteta odigrali su nerešeno 3:3 (0:1) u okviru grupe A Lige Univerziteta u Beogradu. Utakmica dva najbolja tima u grupi donela je veliki broj prilika na obe strane i uzbudljiv kraj u SC Rakovica.

Poljoprivrednici su imali prvu šansu u drugom minutu kada je Banjac poslao loptu pored leve stative. Slična situacija desila se i pred njihovim golom samo 60 sekundi kasnije, Jovanović nije bio precizan za FON. Isti igrač nije uspeo da zatrese mrežu nekoliko minuta kasnije pošto je oduzeo loptu Simčeviću i izbio sam ispred golmana. Tim iz Jove Ilića imao je posed lopte u tim momentima dok se Poljoprivredni odlučio za kontranapade i šuteve iz daljine. Sredinom prvog poluvremena igrač FON-a Bilanović je pokušao da nadmudri Plužnikova ali njegov udarac završava na stativi. Protivnik se konačno oslobodio pritiska i u kratkom roku tri puta ugrozio gol Milićevića koji je uspeo da sačuva egal. Već u sledećoj akciji poljoprivrednici su poveli, Milić je prošao po strani i uputio pas do Crnadaka kome nije bilo teško da smesti loptu u praznu mrežu (1:0). Ubrzo je Jovanović zamalo poravnao rezultat ali okvir je ponovo bio saveznik rivala. Na drugom kraju terena Banjac nije uspeo da prevari Milićevića koji mu je skratio ugao. Poslednja dva pokušaja u ovom delu imao je FON, najpre je Marković pogodio stativu da bi Bilanović posle kornera loptu poslao visoko iznad prečke. Na veliki odmor otišlo se sa vođstvom Poljoprivrednog od 1:0.

Fakultet organizacionih nauka Poljoprivredni fakultet
13 Borivoje Milićević (g) 2g 1 Grigorij Plužnikov (g)
69 Nikola Nikolov (g) 7 Nikola Simčević 2g
7 Jovan Stanić 1g 8 Andrija Crnadak 1g
8 Stevan Jovanović 9 Stefan Milić
10 Luka Bilanović 12 Marko Banjac
23 Aleksandar Marković Nikola Bićanin
80 Filip Mosić

Obe ekipe bile su željne nadigravanja pa je u nastavku viđena borba do samog kraja. Međutim prvih pet minuta igralo se uglavnom između dva kaznena prostora bez upotrebljivog završnog pasa. Prvi ozbiljniji detalj jeste povreda igrača FON-a Markovića koji nije mogao sa nastavi susret. Crnadak nije uspeo da iskoristi veliki hendikep rivala i povisi prednost pa je usledila kazna. Milićević je smestio loptu u gol tako što je sa celog terena prebacio sve igrače pa i protivničkog golmana Plužnikova za veliku radost svojih saigrača (1:1). Pogodak je razmrdao timove, akcije su se brzo završavale bez mnogo taktiziranja. To je prvo donelo rezultat poloprivrednicima jer je Simčević bio precizan, ali posle samo dva minuta na drugoj strani šutirao je Bilanović a Stanić zakačio loptu i sproveo u gol (2:2). Futsaleri FON-a ponovo su propustili veliku šansu za preokret, Mosić je ovog puta zadrmao prečku. Poljoprivrednici su krenuli u poslednji nalet, prvo je Simčević bio zamalo neprecizan, zatim je Orović gađao direktno u golmana da bi posle tajm-auta novi napad realizovao Simčević pogodivši bliži ugao za 3:2. FON je krenuo na sve ili ništa i sa golmanom u polju pokušao da izjednači treći put što se isplatilo u poslednjem napadu kada je upravo golman Milićević i drugi put bio precizan za zaslužen bod (3:3).

Golman Borivoje Milićević bio je vidno zadovoljan kako se sve završilo: „Imali smo mnogo jedan na jedan situacija koje nismo iskoristili ali i protivnik je imao svoje prilike. Sredinom meča ostali smo bez jednog igrača tako da smo do kraja igrali bez izmena. Ipak uspeli smo da izborimo remi“, izjavio je Milićević.

Dvostruki strelac Poljoprivrednog fakulteta Nikola Simčević istakao je kvalitet meča ali i pristup njegove ekipe ovoj sezoni. Sjajna fudbalska predstava okončana nerešenim rezultatom, koji više ide u prilog protivniku koji je, rekao bih, imao možda malo više sreće od nas. Čestitao bih svojim drugarima na velikoj želji i borbi, jer sa ovakvim pristupom rezultat mora vremenom doći, prokomentarisao je Simčević.

Obe ekipe su i pre ovog duela obezbedile prolaz dalje. Trenutno poljoprivrednici zauzimaju prvo mesto sa 20 poena iz devet utakmica, FON je drugi sa 17 bodova iz jednog meča manje dok je Fakultet političkih nauka treći tim iz ove grupe koji ide u narednu fazu takmičenja.

Prethodni tekstSedma pobeda poljoprivrednica!