FON iskustvom do nove pobede

662

Fakultet organizacionih nauka pobedio je ekipu Rudarsko – geološkog fakulteta rezultatom 83:73 (22:17, 20:22, 29:18, 12:16) u okviru jedanaestog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najefikasniji igrač na meču bio je Ljubo Popović sa dabl dabl učinkom od 25 poena i 14 skokova, a pratio ga je Luka Vuksanović iz ekipe FON-a, sa poenom manje i 5 skokova.

Prvih par minuta prve četvrtine, ekipe su igrale opušteno, bez jake odbrane. Vuksanović i Božičković su sa preciznim šutevima za dva i tri poena doneli prvu prednost svojoj ekipi (5:0). Ubrzo, Anušić je sa otvorenim šutem sa linije tri poena smanjio prednost (5:3). Momci sa RGF-a su pojačanom odbranom ukrali tri lopte u par minuta i uspeli da ostvare rezultatsku prednost po prvi put na meču, dok je ekipa FON-a pokušavala da pronađe ritam igre (9:8). Do kraja četvrtine, obe ekipe su se razigrale, počeli su da pogađaju šuteve, odbrana se pojačala. Ekipa FON-a je zaigrala smirenije u napadu, i sa organizovanim napadima, uspeli su da završe ovu četvrtinu sa vođstvom (22:17).

U drugoj četvrtini se igralo brže naspram prethodne. Ritam igre u ovoj četvrtini je bio na strani RGF-a. U napadu je lopta išla brže i mnogo više su igrali na sekundarne napade. FON je otvorio drugu četvrtinu sa 7 vezanih poena, Igrutinović je dao 2 sa linije slobodnih bacanja, Mijušković 3 sa linije za tri poena dok je Jeković ispod koša bio precizan (29:20). Nakon toga, Popović započinje seriju svoje ekipe preciznim šutem ispod koša, Anušić dodaje faul koš, Andrejević je bio precizan sa linije 3 poena i Bogdanović dodaje još dva sa uspešnim prodorom za novu prednost svoje ekipe (30:29). Do kraja četvrtine, FON je igrao slično kao i u prethodnoj, usporili su tempo igre, počeli su da realizuju šuteve iz pozicionog napada. Jeković se pokazao kao najpouzdaniji igrač u tim trenutcima sa pogođenim šutevima za tri poena. Dok su Mihalović i Milošević dodali dva šuta sa linije 6,75, i Andrejević dva poena sa linije slobodnih bacanja za konačan rezultat (42:39) u korist momaka sa Fakulteta organizacionih nauka.

14 Kojamnović A.

U trećoj četvrtini, momci sa FON-a su preuzeli inicijativu na meču. Pojačali su odbranu i počeli su mnogo brže da igraju u napadu. Rudari nisu imali odbranu za njihov šut sa linije 6,75. Vuksanović i Božičković su bili dva puta precizni, dok je Jeković bio jedanput. Svaki pokušaj Popovića, Bogdanovića ili Anušića da se približe rezultatski, završio se pogođenom trojkom od igrača FON-a. Na kraju ove čevrtine, momci sa FON-a su imali dvocifrenu prednost, i opuštenije su ušli u poslednju deonicu (71:57).

Poslednja četvrtina se igrala na mali broj poena naspram ostale tri četvrtine. Ritam igre je usporen, odbrana je popustila malo i umor je stigao igrače. Popović je i dalje pravio problem protivniku na ofanzivnom skoku, Anušić i Mihailović su dodali dva šuta za tri poena (74:67). Međutim, košarkaši FON-a su iskusno održavali razliku u rezultatu sa pozicionim napadom i dobrom odbranom. Vuksanović se razigrao pred kraj četvrtine, i na samom kraju imao atraktivno zakucavanje iz kontranapada (83:73).