FON ipak prejak za biologe

193

Košarkaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su ekipu Biološkog fakulteta rezultatom 70:61 (11:23, 17:11, 20:19, 22:8) u okviru SUUB lige. Biološki je vodio tokom većeg dela utakmice, ali je FON odigrao veoma dobru poslednju četvrtinu u kojoj su uspeli da preokrenu i stignu do pobede.

Biolozi su otvorili utakmicu serijom 4:0 pogocima Džebrića i Kalinića. Draško je postigao trojku za FON, ali je na drugoj strani Biološki vezao tri trojke preko Zbiljića i Markovića, a uz to je slobodna bacanja iskoristio Kalinić pa je na semaforu stajalo 15:5 u korist Biologije. Na to je FON reagovao tajm-autom, posle kog su igrači ove ekipe zaigrali organizovanije. Jeković je prednjačio u redovima FON, ali nije imao podršku. Uticajan faktor na razvoj utakmice bio je i skok (14:5 za Biološki) i izgubljene lopte. Ekipe su posle tajm-auta postigle po osam poena, pa je na kraju prve deonice bilo 23:11 za Biologe.

Druga četvrtina je počela nesportskim faulom igrača FON, ali Stojelić je iskoristio samo jedno slobodno bacanje. Biološki nije poentirao ni iz ekstra poseda, a FON je posle toga vezao četiri poena preko Božičkovića. Voždovačka ekipa je igrala dobru odbranu, a dovoljno govori podatak da biologija nije postigla poene iz igre u prvih četiri minuta druge četvrtine. FON je polako stizao razliku, a seriju protivnika je Biološki prekinuo tajm-autom. Ovu pauzu su biolozi uspeli da iskoriste kako bi se reorganizovali, a Džebrić je bio taj koji je održavao prednost svoje ekipe, poenima iz reketa, a i van linije 6,75. Draško je pred kraj poluvremena zaradio tehničku grešku zbog simuliranja, a Marković je iskoristio slobodno bacanje za plus 10 (34:24). Ipak, Biološki fakultet nije iskoristio ni ovaj ekstra posed, pa je FON uspeo da smanji prednost na šest poena pogocima Jekovića, pa je na poluvremenu rezultat bio 34:28 u korist biologa.

Treća četvrtina bila je najizjednačenija u ovom meču. FON je u ovom delu igre predvodio Bogdanović sa dve trojke na početku poluvremena čime je izjednačio rezultat prvi put od početka utakmice. Ovu seriju 6:0 je Biološki morao da preseče tajm-autom. Ponovo je posle odmora biolozi su zaigrali bolje. Napravili su seriju 17:10 i tako vratili prednost na svoju stranu. Zbiljić i Ilić su predvodili ovu seriju biologije, a sada je bio red na FON da taktički poremeti protivnika tajm-autom na dva minuta pred kraj trećeg perioda igre. To im je i uspelo, pošto su do kraja ovog dela igre postigli još pet poena preko Draška i Bogdanovića, dok je strelac za biologe bio Džebrić sa linije slobodnih bacanja. Pred ulazak u poslednji kvartal igre, biolozi su imali plus od pet poena (53:48).

Bogdanović je ponovo otvorio četvrtinu trojkom za FON, na šta je odgovorio Marković prodorom i pogotkom za dva poena. Džebrić je iz kontre doneo novih plus šest Biološkom fakultetu (57:51), ali se momci za Voždovca  nisu predavali. Bogdanović je ponovo vezao šest poena i tako doneo novo izjednačenje za FON (57:57). Od ovog trenutka, FON pravi seriju 10:3 (67:61), što primorava na novi tajm-aut ekipu Biološkog fakulteta. Momci sa biologije nisu prekinuli na vreme nalet protivnika, te nije bilo vremena da stignu prednost protivnika. Iako je FON poveo prvi put tri minuta do kraja meča, to im je bilo dovoljno za pobedu. Do kraja se istakao i Jeković bolkadom na u 36. minutu utakmice. Biologija je u poslednja tri minuta uputila dva šuta ka košu, od čega su postigli dva poena preko Stojelića. Na kraju, FON je slavio 70:61.

Jedan od predvodnika ekipe FON-a Ivan Bogdanović,  rekao je da je njegov tim slabo krenuo, ali da je na kraju uspeo da odigra najbolje što može i dođe do pobede. „Utisak je da smo krenuli loše i neozbiljno, oni su bili dosta dobri, ubacivali su dosta teški šuteva. Svaka im čast, stvarno su se borili. Posle smo mi odigrali kako znamo i došli do pobede“, istakao je Bogdanović.