FON brani titulu protiv Mašinca

516

Košarkaši Fakulteta organizacionih nauka u polufinalnoj utakmici Lige Univerziteta u Beogradu savladali su ekipu Građevinskog fakulteta rezultatom 77:64(17:15;22:17;19:13;17:19). Najkorisniji iz redova pobednika bio je Pešić koji je ubacio 22 poena od čega 6 trojki i podelio 6 asistencija, a pratio ga je Zorić sa 14 poena. Iz ekipe Građevine sa ubačenih 24 poena najbolji je bio Jakšić.

Agresivna igra obe ekipe na početku susreta. Nakon faula prve poene za Građevinski fakultet upisao je Mitrović sa linije slobodnih bacanja, dok je na drugoj strani oba puta bio uspešan Božičković (2:2). Nastavljena je igra koš za koš. Tokom prve deonice Božičković je blistao, a na drugoj strani Jakšić je ubacio 11 od ukupno 15 poena svoje ekipe. Ipak, FON ja otišao na odmor sa dva poena prednosti iako se tokom cele četvrtine igralo egal.

Tokom druge četvrtine ekipa Fakulteta organizacionih nauka se razigrala. Predvođeni Zorićem koji je ubacio 10 poena, košarkaši FON-a napravili su još veću razliku. Na drugoj strani građevinari nisu uspeli da pogode otvorene šuteve što ih je posle koštalo pobede. Najsigurniji tokom drugih deset minuta pod košem FON-a bio je Čepič, a uz njega je opet sjajan bio Jakšić. Građevinski fakultet trudio se tokom cele druge deonica da stigne protivnika, ali ekipa Fakulteta organizacionih nauka delovala je spremnije, pa su na poluvreme otišli sa 9 poena prednosti(39:30).

16 BULAT

Drugo poluvreme počelo je faulom nad Veličkovićem koji je polovično precizan bio sa linije penala.  Na drugoj strani pod košem precizan je bio Premović. 4 trojke Pešića u trećoj deonici bile su od velikog značaja za njegovu ekipu. FON-ovci su uspeli da povećaju prednost i da bez velikih briga uđu u poslednju deonicu druge polufinalne utakmice Lige Univerziteta u Beogradu.

Ni u jednom momentu igrači poražene ekipe nisu rezultatski pripretili protivnicima. Nastavljena je igra u pređašnjem ritmu. Koš za koš i bez velikih problema ekipa Fakulteta organizacionih nauka slavila je rezultatom 77:64.

Najraspoloženiji iz redova FON-a Luka Pešić sumirao je utiske posle još jedne pobede njegove ekipe. „ Pred sam početak utakmice bilo je mnogo tenzije, zato što se mnogo očekuje od ove mlade ekipe. Želeo  bih da čestitam mojim momcima na odličnoj igri i cilj je skoro ispunjen. Ušli smo u finale i idemo da odbranimo trofej“ rekao je Pešić.