FON bolji od ETF-a

9

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka ostvarili su drugu pobedu u okviru četvrtog vikenda SUUB lige. Još jednom su pokazali svoj kvalitet savladavši ekipu Elektrotehničkog fakulteta sa ubedljivih 26:19 (13:6). Prednost koju su stekli još u ranoj fazi održavali su tokom celog meča i nakraju zasluženo odneli dva boda.

Obe ekipe zaigrale su od starta meča ofanzivno. Nakon dva brza pogotka na obe strane, usledila je znatno bolja igra momaka sa FON-a. Odbrana je maksimalno olakšavala posao svom čuvaru mreše, a tandem Teodorović- Aničić bio je nezaustavljiv u napadu. Do sredine poluvremena stekli su veliku prednost od 9:3. U nastavku je ETF učvrstio odbranu, Kosanović je pogodio u situaciji sa igračem manje i tako podigao svoju ekipu. Ipak do isteka prvih dvadeset minuta, nisu uspeli da smanje rezultatsku razliku (13:6).

Elektrotehničari su znatno bolje odigrali drugo poluvreme. Pored Kosanovića, u napadu je proradio i šut Radovića i Žarkovića. Na drugoj strani, Aničiću i Teodoroviću pridružili su se Bijelić i Vrhovski. Odbrana je popustila u redovima obe ekipe pa se sve do isteka 35. minuta igralo gol za gol. U finišu su momci iz Jove ilića dali priliku igračima sa klupe, a ETF je to iskoristio da napravi mini seriju od tri pogotka (22:18). Ipak, rezervisti  FON-a brzo su pronašli ritam i sigurnom igrom priveli meč kraju za konačnih 25:19.

Sjajni bek FON-a Milorad Teodorović postigao je čak 10 pogodaka na ovom meču, među kojima i atraktivni cepelin na asistenciju Aničića. Ekipu ETF-a predvodio je Kosanović sa sedam postignutih golova.

Dobro se spremamo iz meča u meč. Sve bolje igramo iako i dalje nismo kompletni, nedostaje nam nekoliko igrača iz prve postave. Novi igrači su pokazali svoj kvalitet i da je selekcija u prethodne dve godine bila jako dobra. Održavamo isti tempo i nadamo se da ćemo nastaviti u pobedničkom ritmu kao i do sada”, poručio je najefikasniji igrač susreta Teodorović.

Prethodni tekstFASPER bolji od Visoke škole I.K.T.