FON bolji od Biološkog fakulteta

719

Rukometaši FON-a odneli su pobedu nad Biološkim fakultetom rezultatom 24:17 (9:10) u okviru trećeg kola lige Univerziteta u Beogradu. U ekipi pobednika najistaknutiji su bili Ranđelović sa sedam i Jovanović sa šest pogodaka, a kod biologa najbolji je bio Petrović sa 10 golova.

Početak susreta pripao je Biološkom fakultetu koji su zahvaljujući dobrim akcijama i timskom igrom u napadu poveli sa 4:3. Usledio je tajm-aut FON-a koji nije mnogo promenio tok utakmice. Biolozi su držali protivnike na gol-dva odstojanja, ali isto tako nisu mogli ni da se odvoje rezultatski. Kalinić je bio jedan od najzaslužnijih što je Biološki fakultet vodio sa 10:8 pred kraj prvog poluvremena, pošto je postigao četiri gola. Konačan rezultat pre zamene strana postavio je Jovanović realizacijom sedmerca (9:10).

2   Nonković 69  Jovićević
Drugo poluvreme bolje je otvorila ekipa sa FON-a i golovima Vrhovskog i Ranđelovića napravili uvodnu seriju 9:1 i na taj način širom otvorio sebi vrata pobede (18:11). Sa druge strane jedini igrač koji je odbrani FON-a zadavao probleme bio je Petrović, a u drugom poluvremenu je čak sedam puta zatresao mrežu svojih protivnika. To nije bilo dovoljno da se Biološki vrati u trku i bude ponovo konkurentan za pobedu, pošto su njihovi protivnici uspešno držali prednost stečenu na početku drugog perioda susreta. Pobedu svoje ekipe ozvaničio je Jovanović golom pola minuta pre kraja postavivši konačan rezultat 24:17.