FON bolji nakon neizvesne završnice

564

U duelu dve ekipe koje su u prvom kolu Lige Univerziteta u Beogradu zabeležile pobede, Fakultet organizacionih nauka uspeo je da savlada Ekonomski fakultet rezultatom 46:39 (17:7, 11:7, 9:8, 9:17). FON je imao prednost tokom čitavog meča i na kraju je zasluženo došao do pobede.

Svoja prva dva napada FON je iskoristio na najbolji način. Meč je trojkom „otvorio“ Jeković nakon dodavanja Pešića, a nakon dva promašaja EKOF-a u svom napadu Šimik je pogodio uz faul i iskoristio dodatno slobodno bacanje (6:0). Veličković je probio led na drugoj strani pogodivši zicer (6:2). Nakon dvojke Simovića (8:2) usledio je prazan hod u igri oba tima, narednih dva minuta ni jedni ni drugi nisu mogli ništa da pogode. FON-ovci su prekinuli lošu seriju i sa četiri vezana poena (12:2) primorali su trenera ekonomista da zatraži tajmaut. Do kraja četvrtine videli smo ujednačenu borbu. Jeković je postigao poslednjih pet poena za svoj tim uključujući trojku na isteku napada, dok je na drugoj strani najpre Gavrilović pogodio za tri na asistenciju Veličkovića a zatim je Divac fantastičnim potezom prošao odbranu domaćina i pogodio za dva za kraj četvrtine (17:7).

15 N.Madić 26 A.Čolović

Na startu druge četvrtine Tanjić je lepim šutem sa poludistance smanjio zaostatak. Kojadinović je bio siguran pri izvođenju slobodnih bacanja i tako vratio plus deset (19:9). Ekonomisti su u sledećem napadu iskoristili jedno od dva bacanja nakon čega su delovali veoma bledo u napadu. Do samog kraja četvrtine nisu uspevali da postignu koš, gubili su lopte, uzimali nerezonske šuteve ali donekle su to nadoknadili solidnom odbranom jer su u tom period primili samo pet poena (24:10). Konačno su uspeli da dođu do poena dvojkom Cvetkovića, ali Andrić je dva puta bio precizan pod košem i tako dodatno povećao razliku (28:12). EKOF je ipak smanjio na 28:14 zahvaljujući Zdravkoviću, a na samom isteku mogli su do -12 da su pogodili zicer.

Furiozan početak treće četvrtine imao je FON, Vuksanović je prvo proigrao Jekovića koji je lako pogodio za dva, a onda je i sam pogodio oba slobodna bacanja za maksimalnih +18 (32:14). Međutim, nisu se predavali košarkaši EKOF-a, brzo su se vratili u život trojkama Gavrilovića i Divca (32:20). Razigrani Vuksanović je nastavio da briljira postigavši još dve dvojke, između kojih su ekonomisti takođe bili precizni za dva (36:22). Usledio je najgori period ovog meča, u drugom delu treće četvrtine viđen je samo još jedan poen Pešića. Napadi su se uglavnom završavali nepreciznim šutevima i izgubljenim loptama tako da je pred početak odlučujuće četvrtine rezultat bio 37:22.

Brzo su pokušali gosti da se vrate u meč lepo započevši poslednji period serijom 4:0. Simović je solo prodorom postigao jedine poene za svoju ekipu do samog finiša utakmice (39:25). U tim trenucima rival je topio razliku, prvo prodor Gavrilovića do samog koša, potom i pogodak uz faul Divca koji koristi i bacanje a onda i nesportska greška koju je iznudio isti igrač i oba puta pogodio za jedan (39:32). Naredni napadi nisu iskorišćeni ni na jednoj strani terena pa je trener ekonomista zatražio tajmaut. Konačno FON stiže do poena preko Vidakovića, ali nakon dvojke Gavrilovića i trojke Divca serija je produžena na 17:3 (42:39). Vrhunac napetosti je bio napad za EKOF koji je završen promašejem za tri poena. Na jedanaest sekundi pre kraja Pešić vraća plus četiri nakon čega je praktično sve bilo rešeno. Konačan rezultat je postavio isti igrač nakon ukradene lopte (46:39).