Filozofski u finišu preokrenuo protiv stomatologa

496

Futsaleri Filozofskog fakulteta savladali su Stomatološki fakultet rezultatom 2:1 (0:1) u okviru Lige Univerziteta u Beogradu. Oba ekipe odigrale su svoj pretposlednji meč u grupnoj fazi, a bolje su se snašli filozofi i nakon preokreta došli do bitnog trijumfa u SC Rakovica.

Na samom početku utakmice intenzitet je bio izuzetno slab, napadi su sporo organizovani dok su timovi vodili taktičku borbu između dva kaznena prostora. Nakon nekoliko loših pokušaja iz daljine Vučković je iskoristio grešku protivničke odbrane, oduzeo loptu poslednjem igraču i lako savladao golmana za prednost Stomatološkog (1:0). Rival je na kratko preuzeo inicijativu međutim nisu stvorili nijednu ozbiljniju priliku u tom periodu. S druge strane najpre je Cvetković imao šansu da matira Krstića, a posle kornera ni Milojević nije bio precizan. Prvu pravu priliku kod filozofa imao je Mijović posle slobodnjaka koji je iznudio njegov saigrač Popović, ali Stjepanović nije imao većih problema da ukroti loptu. Četiri minuta pre kraja prvog dela stomatolozi su zatražili tajm-aut koji je više prijao njihovom protivniku. Prvo je Popović iskosa sa leve strane gađao dalji ugao gola i uspeo da pogodi samu stativu, da bi Mijović u poslednjem napadu loše reagovao i kolenom poslao loptu van okvira. Stomatolozi su imali minimalnu prednost na poluvremenu (1:0).

Stomatološki fakultet Filozofski fakultet
Velibor Stjepanović (g) 1 Nenad Krstić (g)
Mihailo Vučković 2 Nikola Joksimovski
Nemanja Cvetković 7 Danilo Mijović
Ivan Planko 9 Marko Dimitrijević
Luka Milojević 14 Petar Popović
Aleksa Pavlović 18 Marko Jezdimirović

Po dve prilike viđene su u prva dva minuta nastavka ali mreže se nisu zatresle. Igrao se 23. minut kada je Mijović proigrao Dimitrijevića posle kornera a on iz prve poslao loptu u gol za izjednačenje (1:1). Usledila je potpuna inicijativa Filozofskog, tražili su put do mreže rivala, ali u tim momentima Stjepanopvić je bio nesavladiv. Jezdimirović i Dimitrijević propustili su po dve prilike, dok je između njihovih pokušaja na drugom kraju terena Vučković pogodio spoljni deo gola. Malo je falilo da Popović bude čovek odluke u 32. minutu, ali prečka je bila saveznik stomatologa. Konačno su se oslobodili pritiska filozofa i uspeli da organizuju tri akcije koje nisu realizovali Vučković, Pavlović i Cvetković. Ipak, najbolju šansu u ovom delu susreta propustili su protivnici, dupli pas odigrali su Jezdimirović i Mijović koji je ostao sam ispred praznog gola ali nije uspeo da pogodi. Posle minuta odmora za Filozofski borba na terenu se rasplamsala i u tom žaru došlo je do sukoba između Vučkovića i Mijovića koji je sudija razrešio žutim kartonom za igrača Stomatološkog. Kada je delovalo da će duel biti završen bez pobednika na scenu je stupio Mijović. Uspeo je da uhvati volej posle odbitka i pošalje loptu koja se od prečke odbila u leđa nesrećnog golmana Stjepanovića i završila u golu za 2:1. To je bio i konačan rezultat utakmice.

Petar Popović futsaler Filozofskog fakulteta istakao je fer-plej u prvi plan uprkos malom incidentu na kraju i izneo je planove pred poslednji meč: „Ostalo nam je još jedno kolo do kraja, igramo protiv FASPER-a. Ukoliko dođemo do trijumfa i u poslednjem susretu pravnici savladaju šumare mi prolazimo dalje. Što se tiče ove utakmice mislim da smo odigrali sasvim korektno s obzirom da smo igrali bez izmena. Na samom kraju bili smo na izmaku snage ali uspeli smo da postignemo veoma značajan pogodak“ , istakao je Popović.