Filozofski savladao Metropolitan

72

Filozofski i Metropolitan odigrali su veoma kvalitetnu utakmicu u takmičenju Univerzitetske lige Niša u malom fudbalu. Pobednik ovog meča bio je Filozofski rezultatom 5:2.

Filozofski je u ovom meču bio skoro pa u punom sastavu, dok je Metropolitanu falilo nekoliko bitnih igrača i igrali su bez rezerve. Zbog toga je jedan igrač prinudno morao biti golman-igrač u ovom meču, pa se Metropolitan opredelio da isključivo napada sa 5 igrača.

Meč je počeo u jakom ritmu, sa dosta trčanja. Prvih 10 minuta je proteklo u sigurnoj igri na obe strane sve do trenutka,  dok Metropolitan nije napravio grešku u ofanzivi, što je Dodić  iskoristio i sa centra terena poslao loptu u praznu mrežu.  Tako se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu videli smo još bolji igru Filozofskog, mada se mora reći da je Metropolitan ispao iz kondicije i pao fizički, jer je igrao bez rezervi.  Dva puta je Petrović matirao golmana Metropolitana, pa je pitanje pobednika još tada bilo rešeno.

Posle nekoliko izglednih šansi za povećanje prednosti, 7 minuta pre kraja i Đorđević se upisao u listu strelaca za 4:0 u korist Filozofskog.

Zbog prevelike prednosti Filozofski se opustio pa je Metropolitan golovima Nedeljkovića smanjio na 4:2 i mogao do još jednog pogotka, ali je sjajni Veljković na ovom meču sačuvao svoju mrežu.

U poslednjim trenucima meča Dodić je fenomenalnim potezom stavio tačku na ovaj meč i konačnih 5:2

Utiske za Sportindeks sa nama je podelio  i jedan od strelaca meča, Miloš Đorđević: “Igrali smo strpljivo i čekali svoju šansu jer su protivnici igrali sa 5 igrača u polju. Kaznili smo njihove izlete i sigurnom igrom priveli meč kraju. Zahvalio bih se svojim saigračima na odličnoj utakmici”, rekao je Đorđević.