Filozofski bolji od ETF-a

114

Košarkašice Filozofskog fakulteta savladale su koleginice sa Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 18:39 (5:6, 2:12, 4:15, 7:6) u okviru osmog vikenda SUUB lige. U utakmici koju su obeležili promašaji, izgubljene lopte i nerezonska rešenja u napadu, izdvojile su se Bogdanović i Tomić iz redova Filozofskog sa po 10 postignutih poena.

Poeni su se u prvoj četvrtini čekali poput golova u fudbalu. Seriju promašaja prekidala je poenima iz reketa Tomić, iz redova Filozofskog, koja je usput zabeležila nekoliko ofanzivnih skokova u napadu. U taboru ETF-a, jedini pogodak iz igre u ovom kvartalu postigla je Bogdanović sa linije za tri poena. Izuzev pomenutih poena, nije bilo momenata vrednih pomena u ovom delu igre. Ovo je bio jedini period u kojem je odnos snaga bio ujednačen.

U drugoj deonici, filozofkinje su uspele da se odlepe na pristojniju razliku. Bogdanović i Tomić su lakim poenima iskoristile totalnu indisponiranost protivničkog tima koji je do kraja poluvremena postigao svega 2 poena. Izgubljene lopte i brojni promašaji, kod koji je bilo nekoliko “air ball” situacija, olakšali su posao Filozofskom fakultetu, koji je uspeo da se odlepi na dvocifrenu razliku do kraja druge četvrtine.

Agonija ETF-a nastavljena je i u trećem kvartalu, kada su u napadu Bogdanović i Tomić dobile podršku Krstićeve, koja je znatno doprinela povećanju razlike pogocima sa poludistance. Defanzivni posao je takođe dobro odrađen, jer su igračice ETF-a imale problem da izgrade čiste pozicije za šut, što je imalo velikog uticaja na šutersku produktivnost sa kojom su kuburile od početka meča. Filozofkinje su pred poslednjih 8 minuta igre obezbedile zalihu od +22 (11:33).
U poslednjoj četvrtini ekipa Filozofskog fakulteta je odigrala znatno rasterećenije, s obzirom na ubedljivo vođstvo. Ipak ni to nije pomoglo devojkama sa ETF-a, čiji je festival promašaja nastavljen, tako da je ubedljiv poraz bio neizbežan.

Prethodni tekstRaspoloženi Đukić nosio stomatologe
Naredni tekstNovo finale za IKT: U polufinalu savladani železničari!
Student druge godine novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije. Zaljubljenik u košarku i fudbal. Životna želja mi je da spojim posao i hobi i da izveštavam sa međunarodnih klupskih ili reprezentativnih takmičenja u pomenutim sportovima.