Filozofkinje preokretom do pobede

323

Odbojkašice Filozofskog fakulteta su pobedile ekipu Stomatološkog fakulteta rezultatom 2:1 (17:25, 25:22, 15:9) u okviru petog vikenda SUUB lige. Meč je obeležio preokret energičnih -filozofkinja koje su posle ubedljivo izgubljenog prvog seta zaigrale agresivnije i na krilima publike došle do pobede.

U utakmici bez mnogo tečnih akcija i uglavnom improvizacije prilikom prebacivanja lopte, bolje su se snašle odbojkašice Filozofskog fakulteta koje su pre svega svojom  energijom nadomestile neke tehničke nedostatke i zasluženo došle do pobede. Međutim, uvodni set je u potpunosti pripao zubarkama, koje su u svim segmentima igre bile bolje, od početnog udarca preko prijema pa do realizacije napada. Sam početak seta su obeležile greške, čak deset od prvih 11 poena, i taj deo igre je protekao u rezultatskoj klackalici. Potom je usledio ključni deo seta kada odbojkašice Stomatološkog fakulteta prave odlučujuću prednost serijom od 9:3 i praktično dolaze na korak od vođstva u setovima. Seriju je započela kapiten Tubićeva, asom nastavila Piperski, a završile je Mitrovićeva i Tubićeva sa po jednim uspešnim napadom, za 15:8 u korist Stomatološkog fakulteta. Sa druge strane u dosadašnjem delu seta odbojkašice Filozofskog fakulteta nisu uspele da dođu do organizovane igre, te su napravile čak devet grešaka. Do kraja seta se uglavnom igrao poen za poen, pa su tako zubarke rutinski privele set kraju. U drugom delu set se nastavilo sa veliki brojem grešaka, a  retke poene iz igre su postizale Tubićeva, Mitrovićeva, Kovićeva i Radivojevićeva. Takođe, u ovom delu seta smo videli i najbolji potez ovog meča kada je srednji bloker Piperski fantastično jedan na jedan izblokirala Čevićevu.  Set je završen rezultatom 25:17 u korist Stomatološkog.

Početkom drugog  seta odbojkašice Filozofskog fakulteta napravile su seriju od 8:4 iako su  Stomatološkinje krenule asom Nikolićeve. Seriju poena započele su Kovićeva i kapiten Vlahovljak, sa po jednim uspešnim napadom nastavile su je Radivojevićeva i Čevićeva, a tačku na ovu seriju stavljaju igračice Stomatološkog fakulteta sa dve greške u polju. Nije se dugo čekalo na odgovor zubarki koje dolaze do izjednačenja 12:12. Najzaslužnije za poravnanje rezultata su bile Markovićeva, Tubićeva i Nikolićeva sa po jednim uspešnim napadom. Usledio je  ključni period kada filozofkinje prave razliku od šest poena 22:16  i dolaze nadomak poravnjanja rezultata u setovima. Pokušale su zubarke preko Piperski da se vrate u ovaj set serijom od 5:1 međutim odbojkašice Filozofskog fakulteta su bile dovoljno koncentrisane i privele su set u svoju korist. Rezultat je na kraju iznosio 25:22 za odbojkašice iz Rankeove ulice.

Stomatološki fakultet       Filozofski fakultet
Poeni iz igre 20 22
Poeni iz bloka                     4 2
As servis 5 6
Servis greške                     6 13
Greške iz igre                    21 14
Početak odlučujućeg seta je protekao u rezultatskoj klackalici sve do rezultata 8:8, kada su  odbojkašice sa Studenskog trga furiozno serijom od 7:1 došle do zaslužene pobede. Ovu seriju započela je Čevićeva sa uspešnim napadom, pridružile su joj se Peinovićeva, Vlahovljak i Čevićeva , a tačku na set stavlja  Peinovićeva sa dva as udarca. Sa druge strane zubarke su u završnici seta bile potpuno dekocentrisane pre svega na prijemu koji je i ključ gubitka set a samim tim i meča. Konačan rezultat seta iznosio je 15:9 za odbojkašice Stomatološkog fakulteta.