Filozofi zasluženo do druge pobede

263

Košarkaši Filozofskog fakulteta savladali su kolege sa Pravoslavno bogoslovskog fakulteta rezultatom 52:41 (15:16, 15:10, 12:7, 10:4) u okviru drugog kola Lige Univerziteta u Beogradu.

PBF je bolje ušao u meč i na krilima raspoloženog Demoha stekao inicijalnu prednost od 7:0. Uzvratio je Vujatović poenima nakon ofanzivnih skokova, ali su Demoh i Mihajlović imali spreman odgovor (13:5). Do kraja četvrtine Mraović se razigrao i nakon nekoliko Vujatovićevih dodavanja, doveo svoj tim na samo pola koša zaostatka (15:16).

U drugoj deonici, ekipa Filozofskog fakulteta je zaigrala angažovanije u odbrani što im je donelo veliki broj kontranapada koje su u poene pretvarali Mraović i Vujatović (25:24). Pomogao je i protivnik velikim brojem promašenih šuteva sa distance u kojima je prednjačio Demoh. Mihajlović je na jedvite jade održavao PBF u igri sjajnim postavljanjem u protivničkom reketu, ali nije bilo odgovora za rastrčanog Mraovića koji je odveo svoj tim do plus četiri na kraju prvog poluivremena (30:26).

U trećoj četvrtini, PBF se isključivo oslanjao na Mihajlovića koji je pokupio gotovo sve promašaje svojih saigrača, mahom Demoha, i pretvarao ih u poene. Sa druge strane, Mraović i Vujatović predstavljali su nerešivu enigmu za odbranu PBF-a. Do pred sam kraj četvrtine rezultat je bio nerešen (35:35), a onda je Vujatović, prvo sa jedne noge, a zatim i nakon ofanzivnog skoka  doneo prednost svom timu (35:39).  Šapić je u nastavku bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, te je prednost filozofa iznosila pet poena pred ulazak u poslednji kvartal (37:42).

Ilić
Počelo je Mihajlovićevim poenima nakon odlične asistencije Stakića i izgledalo je da nas očekuje neizvesna završnica pošto je PBF u uvodnim minutima poslednje deonice zaigrao ozbiljniju odbranu i smanjio broj nerezonskih šuteva.  Usledilo je, međutim, rutinsko odrađivanje posla ekipe Filozofskog fakulteta. Mraović se kao šilo probijao kroz protivničku odbranu i vezao šest poena nakon prodora  (37:48). PBF je pokušao šutevima sa distance da se vrati u meč, ali, kao u većem delu utakmice, šut ih nije služio, pa su poslednju četvrtinu završili sa samo četiri postignuta poena. Vujatović je realizovao još jednu kontru i postavio konačnih 52:41.