Filozofi na ledjima Petrovica do drugog vezanog trijumfa

78

Futsaleri Filozofskog fakulteta savladali su kolege sa Ekonomskog u direktnom okrsaju rezultatom 5:3.

Utakmica je počela iznenađujuce jakim tempom i već u drugom minutu  Dusana Petrovića je šutem sa skoro pola terena iznenadio golmana protivničkog tima i doneo Filozofima rano vođstvo. Nakon toga utakmica je krenula jos jačim ritmom i već u osmom i devetom minutu Ekonomisti su posle dva propusta u odbrani Filozofa uspeli da preokrenu rezultat. I taman kada se učinilo da će se tim rezultatom otići na odmor, Dusan Petrovic je , u 13. minutu ,  jos jednim sjajnim golom iz okreta pod prečku protivnika uspeo da izjednači i da svojim saigračima unese prekopotrebnu dozu samopouzdanja pred nastavak utakmice.

Početkom drugog poluvremena fudbaleri Filozofskog bili su mnogo oprezniji, jer su bili oslabljeni za tri igrača i imali kraću klupu. Obe ekipe bile su zaista sjajne u odbrani, ali Filozofski je imao više nego vidljivu prednost u posedu lopte. U 24. minutu nakon prve prave greške odbrane Ekonomista, Petrović je uspeo da iskoristi svoju sansu i kompletira het-trik. Međutim tu nije bio kraj njegovog sjajnog nastupa. U 28. minutu, Petrović je presekao napad protivnika na sredini terena i iz kontre asistirao za sjajan gol Antonia Dodića , kojim su Filozofi došli do velike prednosti u samoj završnici. Do kraja meča Ekonomisti su uspeli samo da smanje rezultatsku razliku pogotkom 20 sekundi pre kraja utakmice, ali su odmah u sledecem napadu posle kardinalne greške primili autogol u poslednjoj sekundi meča i time postavili konačan rezultat 5:3.

,,Posle početnog poraza, ovo nam je druga pobeda u nizu i igramo sve bolje i bolje. Danas smo bili oslabljeni za nekoliko igrača, ali smo uspeli da iznesemo teret. Zadovoljan sam našom igom, ali ne bih želeo nikoga da izdvajam, jer je ovo timska igra i zato bih čestitao svojim saigračima. Imamo dve pobede iz tri utakmice i želimo da nastavimo dalje u tom stilu” – izjavio je Dusan Petrović, najbolji igrač utakmice.

Poslednja utakmica ovog kola, završena je oficijalnim rezultatom 3:0 u korist ekipe Pravnog fakulteta zbog toga što ekipa VTŠ-a nije došla na zakazanu utakmicu.