Filozofi bolji od pravnika posle produžetka

953

Košarkaši Filozofskog fakulteta su u produžecima, veoma neizvesnog meča, pokazali da su ipak nešto bolji od košarkaša Pravnog fakulteta. Filozofi su savladali protivnike rezultatom 68:62 (14:13, 10:13, 12:9, 20:21; 12:6) u okviru lige univerziteta u Beogradu. Utakmica je odigrana u hali Radivoj Korać, a Filozofiju je do pobede predvodio Vujatović sa 18 ubačenih poena, dok je na strani pravnika najistaknutiji bio Baltić.

Već u prvoj četvrtini utakmice se mogla osetiti neizvesnost. Prve ubačene poene su postizali filozofi, dok su ih pravnici pratili u stopu. Nakon prvih par minuta meča, četiri izgubljene lopte i tri promašena slobodna bacanja, Filozofski je uspeo da pobegnu pravnicima, međutim oni se trojkom Šaponjića i iskorišćenim slobodnim bacanjima u poslednjim minutima vraćaju tik iza protivnika i dovode rezultat na 14:13.

U drugom delu meč je nastavljen sličnim ritmom. Ovog puta košarkaši Pravnog fakulteta su preuzeli inicijativu i dobrim napadom, odbranom reketa i defanzivnim skokovima preokrenuli utakmicu u svoju korist. Ono sto na ovom meču zasigurno nije išlo filozofima jesu slobodna bacanja, koja konstantno nisu koristili i tako gubili prliku da lako zarade poene. To ih međutim nije mnogo omelo u nameri da sustignu protivnike koji su im uz angažovanje, opet, Šaponjića izmakli i drugu četvrtinu završili rezultatom 24:26.

Petrović A.
Treća deonica meča se odvijala već utvrđenim sistemom. Najzapaženiji potez u ovom delu meča svakako je bila trojka Stojnića. Do neprestanog izjednačavanja dolazilo je prodorima u reket protivničke ekipe, serijom dvojki i jedne i druge ekipe, međutim pravnici nakon četiri izgubljene lopte, sedam promašenih trojki i dve blokade filozofa posustaju i ovu četvrtinu završavaju sa poenom manje u odnosu na protivnike, odnosno rezultatom 36:35.

Jedna od najzanimljivijih završnca ovog vikenda bila je obeležena žestokom borbom za pobedu. Igrač koji se istakao svojom igrom u ovoj četvtini jeste košarkaš Pravnog fakulteta Baltić koji je postigao 13 poena  i uz to ubeležio dve asistencije. Posle mnogo promašenih šuteva na obe strane, na semaforu je stajao rezultat 55:51, kada Baltić pogađa drugu uzastopnu trojku i smanjuje razliku. Mraović iz ekipe Filozofskog fakulteta pogađa, kako se u tom trenutku činilo, poslednji šut i rezultat samo nekoliko sekundi pre kraja biva 56:54. Tada se dogodio neočekivani preokret i Baltić pogađa za dva poena i pred sam kraj dovodi rezultat na nerešenih 56:56.

Filozofi su u produžetak ušli samo sa jednim ciljem, počeli su da ređaju poene, protivničkoj ekipi su teško dozvoljavali da im se približi, odlično su blokirali njihove napade i šuteve. Na samom  kraju, bez previše muke, košarkaši Filozofskog fakulteta su došli do željenog cilja i odneli pobedu rezultatom 68:62.