Filolozi pobedom započeli novu sezonu

241

U prvom kolu Druge univerzitetske lige snage su odmerili odbojkaši Filološkog fakulteta i Poljoprivrednog fakulteta. Filolozi su utakmicu rešili u dva seta, a rezultat po setovima bio je 25:13 i 27:25. Prvi set osvojili su rutinski dok su u drugom imali malo teži zadatak. Poljoprivrednici su se tek tada razigrali i pružili pravi otpor, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

11 Nemanja Brajović

Ekipa Poljoprivrednog fakulteta povela na startu prvog seta sa tri razlike, rezultatom 5:2. Izgledalo je kao da će nastaviti da ređaju seriju poena ali im to nije dozvolio sjajni tandem filologa Nemanja Brajovića i  David Vilimonović. Došli su do izjednačenja 7:7, a zatim i potpuno preokrenuli igru u svoju korist. Pri rezultatu 13:11 poljoprivrednici su reagovali tajm- autom u pokušaju da konsoliduju svoju igru.  Medjutim ekipa  Filološkog fakulteta je samo nastavila u dobrom ritmu. Sjajnim servisima Dimitrija  Ilića  i Davida Vilimonovića vrlo brzo dolazi do kraja prvog seta u korist filologa rezultatom 25:13.

poljo

U drugom setu odbojkaši Poljoprivrednog fakulteta pružili su znatno jači otpor pa je viđena i konstantna rezultatska klackalica.  Poljoprivrednici su opet poveli na startu ali ih filolozi stižu i dolaze do izjednačenja  4:4.  Filolozi su tek sredinom seta napravili seriju i došli do prvog značajnijeg vođstva od 13:18. Međutim, poljoprivrednici spremno odgovaraju te su se poenima Radovanovića i blokera Lozančića približili na samo dva poena zaostatka. Filološki je na servis Brajovića se opet odlepio i došao do vođstva od 16:20, ali ne zadugo. Poljoprivrednici su preuzeli inicijativu i došli do izjednačenja, a do 25:25 igralo se poen za poen. Smirenost je na kraju odlučila pobednika. Tačku na ovaj meč stavio je Brajović i filolozima doneo prvu pobedu ove sezone.

Statistika: TIM 1               TIM 2
Poeni iz igre 15 12
Poeni iz bloka 6 2
As servis 8                     5
Servis greške 7 7
Greške iz igre 12 16

Najbolji igrač Filološkog fakulteta i njihov kapiten  Nemanja Brajović  zadovoljan je prikazanom igrom na startu sezone.
Pre svega zelim da cestitam ekipi Poljoprivrednog fakulteta na dobroj igri a naravno I svojim saigracima. Bilo je vrlo zanimljiva utakmica. Ne mogu a da ne pomenem neke greške sudija, ali i to se dešava. Svaka cast momcima”, izjavio je Brajović.

Igrač ekipe Poljoprivrednog fakulteta Radomir Milanović istakao je da je glavni razlog poraza nedovoljna uigranost budući da je ekipa sastavljena tek pre petnaest dana.