Filolozi i rudari podelili bodove

96

Futsaleri Rudarsko-geološkog i Filološkog fakulteta remizirali su u desetom kolu lige SUUB. Rezultat na kraju meča bio je 5:5 (3:3), a obe su u ovaj meč ušle desetkovane i bez šansi za plasmanom u četvrtfinale.

Tomić

Iako ovaj meč nije imao takmičarskog značaja, obe ekipe su igrale sa želom da se oproste pobedom. Filolozi su u prvom napadu, pogotkom Tomovića došli do vođstva, ali je RGF ubrzo uzvratio i iz penala, golom Glušice, došao do izjednačenja. Da su u pitanju slične ekipe i po stilu igre, igrači su pokazali u sledećim minutima, kada su pretežno igrali na centru. Tomović je bio najkonstantniji igrač na terenu i predvodio ekipu Filološkog fakulteta, međutim u samoj završnici napada, nedostajalo mu je sreće. Protivničke greške odlično je koristila ekipa RGF-a, i pogotkom Tomića sa levog krila u suprotni ugao, preokrenuo rezultat, 2:1. Ubrzo je Rudarsko-geološki fakultet došao do još jednog pogotka, u gotovo identičnoj situaciji, precizan je bio Stojanović, za 3:1. Ipak filolozi nisu imali šta da izgube, što su i pokazali, pa su u sledećem napadu, posle polu kontre i asistencije Tomovića za Savića, smanjili zaostatak, 3:2. U ovom poluvremenu, RGF je zabeležio još jedan pokušaj, ali je šut Kovačevića završio u rukama Pintera, dok je u poslednjem minutu Tomović povukao svoj tim i sjajno uposlio Mladenovića, koji je postavio konačan rezultat prvog dela igre, 3:3.

Filolozi su drugo poluvreme otvorili ofanzivnom igrom. Međutim, njihovu terensku inicijativu i nalete je presekao Nikolić, snažnim šutom u Pintera, a zatim nakon odbijene lopte, u praznu mrežu, za novo vođstvo Rudarsko-geološkog fakulteta, 4:3. Nije dugo na snazi ostao ovaj rezultat, nekoliko minuta kasnije usledilo je novo izjednačenje. Ovog puta, u kontri Filološkog fakulteta bio je asistent Mladenović, i strelac Savić, za 4:4. Ipak, uzbuđenjima i neizvesnosti ni tada nije bilo kraja, već su obe ekipe ponovo strpljivo igrale na centru terena i čekale grešku protivnika. Prvi su poklekli filolozi, a ovog puta, Pintera je nadmudrio Stojanović, i fintom šuta ga poslao u pogrešnu stranu, pa zatim plasirao loptu u nebranjeni deo mreže, 5:4. Konačan rezultat, par minuta pre kraja meča, postavio je Tomović efektnim šutom pod prečku, 5:5. Imali su rudari do sudijskog zvižduka dovoljno vremena i prilika da dođu do celog plena ali je Pinter na golu čuvao Filološki fakultet, pa je usledila podela bodova usled rezultata 5:5.

Golman Filološkog fakulteta, Nenad Pinter, istakao je da su ispoštovali dogovor iz svlačionice.

“Došli smo u desetkovani, i mi i protivnici, pa je i realna podela bodova. I oni a i mi smo imali dovoljno prilika, i mislim da je pravedan rezultat”, rekao je Pinter.

Prethodni tekstSaobraćajni u finalu Kupa!
Naredni tekstPešić vodi Mašinac u četvrtfinale
Studentkinja sam novinarstva. Zelja i cilj su mi izvestavanja sa kosarkaskih i vaterpolo utakmica, a san mi je Novogodisnja turneja cetiri skakaonice.