Filolozi bolji od ICT-a

328

Odbojkaši Filološkog fakulteta osvojili su nova dva boda savladavši Visoku ICT školu maksimalnim rezultatom 2:0 (25:14, 25:23). Filolozi su ovu utakmicu iskoristili kao trening. Rotirali su pozicije, isprobavali akcije i na kraju ipak rutinski završili posao.

Ilić D. 14 Samac D.

ICT je dobro odradio posao u prvoj polovini seta. Držali su priključak od samog starta te su sredinom seta zaostajali samo poen za rivalom (13:12). Na drugoj strani Filolzi su eksperimentisali sa rotacijom. Kada su konačno utvrdili dobitnu kombinaciju, za ICT više nije bilo šanse. Stošović i Kolarević bili su nezaustavljivi u napadu sve do kraja seta. Filološki je serijom od 12:2 ekspresno okončao set.

ict

Gotovo ceo drugi period igre protekao je u rezultatskom egalu ali su svi konci bili u rukama Filološkog fakulteta. Kapiten Brajović je veći deo seta odigrao kao dizač. Nije se loše snašao u toj ulozi, sjajno je pronalazio Kolarevića i Stošovića. Ipak, nesmotrenost u polju i opuštenost u igri koštala ih je dosta poena. Razlika u kvalitetu ipak je presudila. Set je završen rezultatom 25:23.

Poeni iz napada  23 12
Poeni iz bloka  6 1
As servisi  7 5
Servis greške  6 7
Greške iz igre  13 7

Igrači sa brojem 8 na dresu bili su najefikasniji i u jednoj i u drugoj ekipi. Osmica ICT-a Uroš Gašić postigao je osam poena dok je osmica Filološkog Petar Kolarević osvojio 11 poena za svoj tim. Pored Kolarevića u pobedničkoj ekipi se istakao i Ranko Stošović koji je na svom kontu imao 10 poena. Nakon meča Stošović je izneo svoje utiske.

Igrali smo odlično iako nismo došli u najjačem sastavu. Dosta smo rotirali postavu ali je na kraju sve ispalo onako kako smo želeli. Opustili smo se malo u drugom setu, ali smo na kraju ipak uspeli da trijumfujemo maksimalnim rezultatom“, rekao je Stošović.