Filološki fakultet opravdao ulogu favorita

1057

Odbojkašice Filološkog fakulteta su bez mnogo problema savladale ekipu Građevinskog fakulteta u prvom kolu Prve studentske lige. Epitet favorita ekipa Filološkog fakulteta je opravdala rezultatom 2:0, po setovima 25:18, 25:13.

GRAĐEVINSKI FILOLOŠKI
15. Kristina Popović 2. Kristina Ivković
9. Tijana Simović 4. Nevena Lazić
10. Aleksandra Milosavljević 5. Dunja Petrović
1. Milica Mršović 3. Emilija Đorđević
2. Nađa Simović 7. Marija Krunić
3. Mina Ćeranić 8. Anđela Janošević
17. Kristina Marković 10. Ivana Novokmet
6. Marija Katić 11. Sanja Tripković
Anika Košević 12. Sanja Miladinović

Prošlogodišnje šampionke Prve studentske lige, odbojkašice Filološkog fakulteta počele su meč serijom od tri uzastupna poena. Veoma jak doprinos uigranoj i u odbrani čvrstoj ekipi Filološkog fakulteta dala je Ivana Novokmet. Polovinom prvog seta ekipa Građevinskog fakulteta pokazuje „zube“ i izvanrednim smečom Milice Mršović dolazi do rezultata 16:16. Usledila je kratka pauza i tajm-aut. Pri rezultatu 18:16 igrao se dug poen koji posle uspešnog bloka pripada odbojkašicama Filološkog fakulteta. Usledila je još jedna serija poena Filološkog fakulteta, koju pri rezultatu 22:18 prekida Kristina Popović. Set je završen rezultatom 25:18.

gradj

Drugi period utakmice počinje servisom ekipe Filološkog fakulteta. Ekipa Građevinskog fakulteta je oduzela servis posle dužeg poena i sjajnih intervencija na mreži. Nastavljaju odbojkašice Građevinskog fakulteta u istom ritmu, ohrabrene sjajnim potezima i dolaze do vođstva od 4:10 kada je usledio tajm-aut. Ekipa Filološkog fakulteta se sa pauze vraća jača i veoma brzo dolazi do nekoliko sjajnih poena i do vođstva. Potpuno se vraćaju u igru i do kraja seta jako dobro pokrivaju mrežu, dok je protivnička ekipa imala problema sa odbranom. Do konačnog trijumfa u drugom setu Filološkog fakulteta dolazi posle 40 minuta igre, rezultat je 25:13.

GRAĐEVINSKI               FILOLOŠKI
Poeni iz igre 20 29
Poeni iz bloka 2 7
As servis 2                          4
Servis greške 5 4
Greške iz igre 5 3

Najbolja igračica Filološkog fakulteta Ivana Novokmet, bila je zadovoljna pobedom.

„S obzirom da dugo nismo igrale zajedno, od finala Kupa prošle godine, nismo loše igrale. Protivnik nije bio baš najjači. Dale smo sve od sebe i postigle rezultat od dva nula koji je očekivan”, izjavila je Novokmetova.

Ona se osvrnula i na planove i očekivanja za novu sezonu.

„Sa pripremama ćemo tek početi, zato što neke devojke nisu bile tu i nisu bile u mogućnosti zbog svoje lige da igraju. Daćemo sve od sebe da odbranio titulu.“

Kristina Popović, igračica Građevinskog fakulteta očekuje bolje partije u narednim utakmicama.

„Nadala sam se nižem rezultatu zbog toga što je protivnička ekipa iskreno mnogo bolja, a i u tim su došle nove devojke koje do sada nisam znala. Čestitam protivnicima, bili su bolji i zasluženo su pobedili“, dodala je Popovićeva.