Farmacija pobedila FPN u trci za četvrtinu finala

532

Rukometaši Farmaceutskog fakulteta slavili su u meču protiv Fakulteta političkih nauka rezultatom 23:20 (13:7). Na utakmici osmine finala Lige Univerziteta u Beogradu istakao se rukometaš Farmacije Živković sa 5 postignutih golova, dok je kod FPN-a najjefikasniji bio Kranjc sa čak 9 golova.

Meč je bolje otvorila ekipa Farmaceutskog fakulteta. Nakon uvodnih 4 minuta igre bilo je 3:0. Batnoga je delio asistencije dok su precizni bili Jugović i Živković. Prvi gol za FPN postigao je Božić, kada je reagovao dobro nakon asistencije Vojnovića. Rezultat je glasio 3:1. Fakultet političkih nauka nije imao rešenje za napadačke akcije ekipe Farmaceutskog fakulteta te je već nakon 11. minuta prednost narasla na tada najvećih plus 4, bilo je 8:4. Kranjc je precizan bio sa sedam metara po treći put na utakmici i smanjio zaostatak na 8:5. Farmacija je pokušavala da vođstvo poveća šutevima sa krilne pozicije i to im je uspelo. U nekoliko navrata bila su precizna krila Farmacije Mirković i Božić. Rezultat je nakon pogotka Stojanovića iznosio 12:7. Rukometaši Farmaceutskog fakulteta zatražili su tajm-aut u poslednjem minutu prvog dela igre. Predah je značio igračima Farmacije koji su postigli novi pogodak. Strelac je bio Popović i ovim golom se završio prvi period igre rezultat 13:7 za Farmaceutski fakultet.

99 Unkašević B.
Drugo poluvreme bilo je sličnog kvaliteta. Farmacija je vodila, dok je FPN pokušavao da nadoknadi rezultatski nedostatak. Isticali su se golmani, Tubić s jedne strane i Dodić sa druge u nekoliko navrata. Nakon uvodnih 5 minuta u drugom periodu meča rezultat je glasio 16:10 za ekipu Farmaceutskog fakulteta. Od tog momenta ekipa FPN-a zaigrala je mnogo ofanzivnije i riskantnije. Golove su postizali sa svih pozicija. Stojanović, Kranjc i Vojnović su predvodili ekipu kako golovima, tako i kreiranjem napada. Rezultat je nakon serije FPN-a od 0:4 iznosio 19:16. Marić je na asistenciju Milinkovića postigao novi pogodak. Stojanović je još jednom iskoristio prazan prostor i uputio novi šut ka golu. Udarac je bio precizan, a rezultat smanjen na 19:18. Delovalo je kao da je psihološka prednost na strani Fakulteta političkih nauka. Igralo se gol za gol do rezultata 20:19. 3 minuta pre kraja meča Mirković i Živković su preciznim udarcima savladali Dodića i tako povećali rezultat na 22:20. Nakon ovih golova nije bilo vremena da se FPN vrati u meč, jer je Marić zaradio isključenje na manje od dva minuta do kraja meča. Konačnih 23:20 za tim Farmaceutskog fakulteta postavio je u poslednjim sekundama meča Popović golom iz kontranapada.