Farmaceutski timskom igrom do sigurne pobede!

413

Odbojkašice Farmaceutskog fakulteta slavile su u duelu protiv Biološkog fakulteta rezultatom 2:0 (25:17, 25:20), u okviru jedanaestog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najefikasnija u redovima pobednika bila je kapiten Marija Lončar sa devet poena.

Meč je počeo sa dva as servisa Dragovićeve, tako da je Biološki poveo sa 2:0. Farmaceutkinje su ekspresno odgovorile istom merom sa tri asa Stojkovićeve, na šta su se nadovezale i greške njihovih protivnica tako su preokrenule rezultat na 7:3. Do kraja prvog seta ova prednost je samo rasla. U nastavku razigrali su se napadači Farmaceutskog, pre svega Lončareva, a precizni servisi Veličkovićeve nisu dozvoljavali protivnicama da se razigraju (20:10). Poslednju priliku u prvom setu da se rezultatski približe devojke sa Biološkog fakulteta imale su kada su napravile seriju od 5:0 u režiji Merćepove sa osnovne linije i Stamenovićeve napadima iz zone četiri (21:16). Ispostavilo se da više od toga nisu mogle pošto su odbojkašice u plavoj garnituri bez puno muka privele set kraju (25:17).

Farmaceutski fakultet Biološki fakultet
4   Simić K. 1   Gogić I.                                 L
5   Tosović I.                         L 2   Kostić D.
9   Stojković D. 3   Dragović J.                           C
10 Voštić T. 4   Stamenović A.
12 Veličković J. 10 Jablan A.
14 Lončar M.                       C 11 Merćep V.
15 Maksić S.                         L 12 Nikčević S.
20 Stamenković Lj.

Za razliku od prvog, u drugom setu Farmaceutski fakultet je od početka preuzeo inicijativu i na taj način pokazao želju za maksimalnom pobedom. Servis Stojkovićeve je za Biološki u ovom meču bio nerešiva enigma, na šta su se nadovezali i poeni Stamenkovićeve za početnu prednost od 9:4. Ekipa Biološkog fakulteta je u nekoliko navrata uspevala da se primakne na samo dva poena razlike zahvaljujući kapitenu Dragovićevoj i greškama protivnica (17:15). Nažalost po njih drugi set možda nije počeo u istom maniru kao prvi, ali se zato završio na identičan način. Odličnom igrom Simićeve u završnici utakmice Farmaceutski je uspeo da povrati veću prednost i osvoji nova tri boda (25:20).

Poeni iz igre 23 15
Greške iz igre 8 6
As servisi 14 7
Servis greške  4 4
Poeni iz bloka 3 3
Nakon pobede svoje ekipe kapiten Farmaceutskog fakulteta Marija Lončar bila je zadovoljna prikazanom igrom i trijumfom. „Nismo bile u kompletnom sastavu, ali uspele smo da dođemo do pobede što je i najbitnije u ovom trenutku za nas. Ekipa napreduje u dobrom pravcu, dižemo formu pred eliminacionu fazu takmičenja, tako da ćemo biti spremne kada to stvarno bude bilo potrebno“, zaključila je Lončareva.

Prethodni tekstSaobraćajni fakultet ubedljivo do novog trijumfa!
Naredni tekstRukomet: Rezultati sedmog kola
Student prve godine Fakulteta političkih nauka, smer novinarstvo. Želja da na bilo koji način ostanem u sportu i ljubav prema njemu i novinarstvu dovela me je na ovo mesto. Ljubitelj fudbala, kosarke, odbojke i formule 1.