FARMACEUTKINJE U PRVOJ LIGI

244

Na utakmici Druge univerzitetske lige u ženskoj odbojci, u borbi za mesto u Prvoj ligi, snage su odmerili Farmaceutski fakultet iz grupe C i Učiteljski fakultet iz grupe A. Farmaceutkinje su savladale protivnice rezultatom 2:0, po setovima 25:21 i 25:17. Ovom pobedom apotekarke su izborile plasman u Prvu ligu.

9. A. Bojović

Odbojkašice Učiteljskog fakulteta utakmicu su započele veoma snažno, imale jake napade i odličnu odbranu. Sve do rezultat 10:5 za učiteljice, sreća je bila na njihovoj strani, ali tada farmaceutkinje pokazuju svoju pravu igru postigavši pet uzastopnih poena i izjednačivši tako rezultat na 10:10 kada nastaje prava neizvesnost. Veliki broj izjednačenja nizao sve do rezultata 19:19 tako da nije bilo moguće predvideti ishod prvog seta. Odbojkašice Farmaceutskog fakulteta pokazale su najbolju igru u ključnim momentima te su tako osvojile prvi set rezultatom 25:21.

Početak drugog seta bio je neizvesniji od prvog. Izjednačenja su nastupila na samom startu pa su se rezultati pratili sve do polovine drugog seta (14:14) nakon čega su farmaceutkinje ostvarile dve serije od po pet poena i pobedile rezultatom 25:17.

uciteljski med

Najuspešnija u pobedničkom timu bila je Dragana Ušljebrka koja je preciznim napadima ostvarila čak 13 poena. Osim Dragane, veoma uspešna bila je i Krstićeva koja je napadima, blokovima i as servisima poentirala devet puta.

,,Drago nam je da  mo se vratile u Prvu ligu, verujemo da možemo dobro da pariramo većini ekipa. Prošle godine suočile smo se s velikom smenom generacija, što se odrazilo na naš uspeh. Verujemo da ćemo uz dobro druženje i atmosferu privatno, to preneti i na teren, kao što smo ove godine pokazale’’, izjavila je Dragana Ušljebrka, odbojkašica Farmaceutskog fakulteta.

S druge strane, u timu Učiteljskog, najbolja je bila Jankovićeva koja je ostvarila deset poena.

Nakon utakmice, Jankovićeva izjavila je: ,,Zadovoljna sam igrom ekipe, dale smo sve od sebe, ali su protivnice bile bolje. S obzirom na to da ne treniramo već da jedino igramo na utakmicama jako sam ponosna na rezultat koji smo ostvarile’’.