Farmaceutkinje u četvrtfinalu!

394

Pretposlednji duel grupne faze košarkaške Lige Univerziteta u Beogradu odigran je u zemunskoj hali ,,Vizura”, a pobedu su odnele košarkašice Farmaceutskog fakulteta koje su bile bolje od Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 40:34 (8:8, 6:12, 8:6, 12:14). Interesantna košarkaška predstava viđena je u nedeljnim večernjim časovima, a u šuterskom obračunu bolje se na kraju snašla ekipa iz Vojvode Stepe, koja je došla do šeste pobede u takmičenju i zakazala okršaj u ,,plejof četvrtfinalu” sa učiteljicama. S druge strane, košarkašice ETF-a završile su ovogodišnje učešće na petom mestu, uz samo jednu pobedu iz deset odigranih susreta.

Uvodni deo meča obeležila su slobodna bacanja farmaceutkinja, koje su su se u prva tri minuta isto toliko puta našle na liniji penala. Sva tri puta gađala je Radovićeva i nijednom nije omanula, te su farmaceutkinje došle do rane prednosti od 6:0. Pokušale su igračice ETF-a ekspresno da se vrate u meč nakon pokušaja za tri Kovačevićeve, međutim njen šut sredinom deonice nije pronašao put do koša. Naredni napad ipak je doneo prve poene ETF-u. Kovačevićeva se ovog puta našla u ulozi asistenta, dok je Penčićeva pogodila za 6:2. Do kraja deonice nastavio je za ETF da pogađa tandem Kovačević-Penčić, dok je u napadu farmaceutkinja jedino raspoložena bila Radovićeva, koja je pred kraj četvrtine upisala i svoj osmi poen nakon ofanzivnog skoka. Konačan rezultat prvih osam minuta postavila je Kovačevićeva trojkom, pogodivši za egal od 8:8.

Drugi deo igre otvorili su poeni na obe strane. Precizna uz kontakt za ETF bila je Penčićeva, dok je asistenciju Radovićeve za Farmaceutski iskoristila Stankovićeva (10:10). Usledila je mini-serija farmaceutkinja od 4:0 u kojoj su ponovo glavne uloge igrale Radovićeva i Stankovićeva, a pridružila im se i Vujanovićeva upisavši asistenciju (14:10). ETF nije uspeo da uzvrati i na ulasku u četvrti minut otišlo se na tajm-aut. Po povratku na teren, Kovačevićeva i Penčićeva ponovo su zaigrale konkretnije u napadu i međusobno kombinujući smanjile su zaostatak na jedan koš. To međutim nije sputalo Stankovićevu da do poluvremena sa tri poena ponovo dovede svoj tim do osetnije prednosti, a konačnih 20:16 za Farmaceutski postavila je Jelovac, pogodivši dvojku i jedno od dva slobodna bacanja.

Umor kao da je sustigao igračice oba tima na startu drugog poluvremena, što je rezultovalo lošom realizacijom napada u uvodnim minutima treće četvrtine, a kasnije se ispostavilo da je ovo bio period i sa najmanje poena. Tek sredinom kvartala poeni na semaforu prvi put su promenjeni. Radovićeva je po prvi put na utakmici promašila jedno slobodno bacanje, ali je drugi put bila uspešnija, postavivši rezultat od 21:14. Tada je na scenu stupila Radovanovićeva sa ETF-a koja je u naredna tri minuta bila najzapaženija igračica na parketu. Brzi refleksi košarkašice sa brojem pet na dresu pomogli su joj da dođe do dve ukradene lopte i da rutinski realizuje kontre za svoj tim (21:18). Trener Farmaceutskog tada je zatražio tajm-aut, a po povratku na teren njegove izabranice ponovo su krenule da pogađaju. Svoje prve poene na utakmici upisala je Vujanovićeva, a u poslednji period igre otišlo se pri rezultatu 26:22 nakon što je u poslednjem napadu Stankovićeva pogodila trojku, iskoristivši dodavanje Elez.

Milica Tanasković 89

Šuterski obračun obeležio je poslednju četvrtinu. Košarkašice oba tima ,,namestile su ruku” i ova deonica donela je i najveći broj poena. Akteri poslednje akcije iz treće, Elez i Stankovićeva, otvorile su i posledu četvrtinu kombinacijom i polaganjem, dok je Penčićeva na drugoj strani uzvratila poenima nakon ofanzivnog skoka, a potom i stoprocentnim učinkom sa slobodnih bacanja (28:26). Usledila je nova mini-serija farmaceutkinja od 4:0 u kojoj se i Elez upisala u srelce, a sredinom perioda niz farmaceutkinja prekinula je Kovačevićeva, pogodivši trojku za ETF. Pokušao je ETF-a u poslednja dva minuta da se vrati u utakmicu, međutim nakon koševa koje su za farmaceutkinje ubacile Berbatovićeva i Stojkovićeva, pitanje pobednika bilo je rešeno.  Konačan rezultat bio je 40:34 u korist Farmaceutskog fakulteta.